سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۴

مرحله نخست "گام دوم نهضت مواسات" در استان خراسان جنوبی آغاز شد

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی از آغاز مرحله اول گام دوم نهضت کمک مومنانه خبر داد و گفت: در این مرحله اولویت با آن دسته از نیازمندانی است که تاکنون کمک‌های مؤمنانه را دریافت نکرده‌اند.
مرحله نخست "گام دوم نهضت مواسات" در استان خراسان جنوبی آغاز شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، کرونا که آمد کرکره بسیاری از واحدهای صنفی پایین کشیده شد و مشکلات اقتصادی مردم بیشتر شد. اما به همت دل‌ها مهربان و دستان پرتوان مردم ایران بعد از تأکید رهبری مبنی بر اجرای رزمایش کمک‌های مومنانه آسیب دیدگان از کرونا تنها نماندند و مردم با کمک‌های انسان دوستانه خود به کمک آنها آمدند.

کمک‌های مؤمنانه رنگ و بوی انسانیت داشت و مردم در جای‌جای استان با محوریت مساجد نسبت به جمع‌آوری کمک‌های مردمی اقدام کردند؛ گویی جهادی دیگر برپاست و هر کس سهمی در حد وسع و توان خود در این جهاد داشت.
حال این روزها مسئولان خبر از اجرای مرحله دوم رزمایش در استان می‌دهند. مسئول بسیج سازمان سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مرحله اول گام دوم رزمایش کمک مومنانه در خراسان جنوبی همزمان با عید سعید قربان در سه مرحله آغاز شد.

مهدی هنری بیان کرد: در مرحله گام اول رزمایش کمک مومنانه در استان خراسان جنوبی گام‌های خوبی برداشته شد و کمک‌های جمع‌آوری شده بین نیازمندان و افراد  آسیب دیده از کرونا توزیع شد.
وی افزود: مرحله اول گام دوم رزمایش کمک مومنانه نیز از عید قربان تا غدیر اجرا خواهد شد که مرحله اول فردا در حسینه جماران آغاز خواهد شد و مرحله دوم و سوم به ترتیب در دهه اول محرم و دهه آخر صفر برگزار می‌شود.
رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: در گام اول این رزمایش نیازمندان واقعی شناسایی شدند و در این گام اولویت با کسانی است که تاکنون کمکی دریافت نکردند.

 هنری با بیان اینکه برای جمع‌آوری کمکها محدودیتی نداریم گفت: همه مردم در این کار خیر و خدا پسندانه می‌توانند همکاری کنند.
وی افزود: توزیع بسته‌های معیشتی و بسته‌های کمک تحصیلی و جهیزیه، گوشت و غذاهای گرم، پخت و توزیع نان توسط موکب‌ها، کیف و کفش و کارت هدیه به نیازمندان و افراد آسیب دیده از کرونا از جمله خدماتی است که در این رزمایش به نیازمندان ارائه خواهد شد.
رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی عنوان کرد: تاکنون 97 کارت هدیه، 2 هزار و 400 بسته معیشتی، 8 هزار و 500 بسته نان، 101 هزار و 54 بسته گوشت و 24 هزار و 267 پرس غذای گرم بین افراد نیازمند توزیع شده و خدمات دهی تا عید غدیر ادامه دارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۴۸۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , اقتصاد , کمک مومنانه , خراسان جنوبی