دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۶

۱۳ میلیون دلار کالا از بازارچه ماهیرود صادر شد

مدیرکل گمرکات خراسان‌جنوبی گفت: صادرات قطعی از بازارچه ماهیرود در چهارماه نخست امسال از نظر ارزش ۱۳ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۹۷ دلار بوده است.
۱۳ میلیون دلار کالا از بازارچه ماهیرود صادر شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، محمد علی خاشی با اشاره به فعالیت‌های بازارچه ماهیرود شهرستان سربیشه در چهارماهه نخست امسال اظهارکرد: کل صادرات قطعی از بازارچه ماهیرود در چهارماهه نخست امسال از نظر ارزش دلاری ۱۳ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۹۷ دلار بوده است.
مدیرکل گمرکات خراسان‌جنوبی در زمینه واردات از بازارچه ماهیرود نیز بیان‌کرد: در چهارماهه نخست سال جاری میزان واردات از بازاچه ماهیرود نیز از نظر ارزش دلاری ۳۷ هزار و ۳۳۶ دلار و از نظر وزنی حدود ۲۵ تن بوده است.

خاشی ادامه‌داد: صادرات قطعی از گمرک ماهیرود در چهارماهه امسال نیز ۱۷ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۴۱۹ دلار و همچنین میزان واردات قطعی از گمرک ماهیرود نیز ۲۲ هزار و و ۸۴۰ دلار بوده است.
وی گفت: بیشتر کالاهای صادراتی از گمرگ و بازارچه ماهیرود صیفی‌جات، سیمان، روغن، گازوئیل، نمک، تخم مرغ خوراکی و کاشی و بیشتر کالاهای وارداتی نیز شاه دانه بو داده، ماسک جراحی و بذر یونجه بوده است.

مدیرکل گمرکات خراسان‌جنوبی یادآورشد: در چهارماهه نخست امسال نیز هزار و ۶۳۸ دستگاه کامیون از کشورهایی چون اندونزی، چین، ترکمنستان، هندوستان، روسیه و ترکیه به کشور افغانستان از طریق گمرک ماهیرود ترانزیت شده است.
خاشی گفت: مرز ماهیرود در شهرستان سربیشه برعکس برخی از مرزهای کشور در مدت شیوع کرونا هیج گونه تعطیلی از جهت شیوع این ویروس نداشته و در حال حاضر نیز فعالیت‌های آن طبق روال معمول ادامه دارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۵۷۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بازارچه مرزی , ماهیرود , خراسان جنوبی , گمرک , کرونا , اقتصاد , صادرات