شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۹

رئیس قوه قضائیه درگذشت آیت‌الله ربانی را تسلیت گفت

آیت‌الله رئیسی در پیامی درگذشت آیت‌الله ربانی را تسلیت گفت.
رئیس قوه قضائیه درگذشت آیت‌الله ربانی را تسلیت گفت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، در پی رحلت آیت‌الله محمدابراهیم ربانی مهموئی از سوی آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضائیه پیام‌ تسلیتی صادر شد.

در بخشی از متن پیام آیت‌الله رئیسی آمده است:
خبر ارتحال جانگداز عالم کبیر، مجاهدنستوه و مجتهد عارف حضرت آیت‌الله محمد ابراهیم ربانی مهموئی موجب تاثر وتالم فراوان شد.
ایشان عمر با برکت خویش را در راه اعتلای انقلاب اسلامی و در راستای آرمان‌های امام راحل و فرامین مقام معظم رهبری در سنگر‌های مختلف از جمله حوزه‌های علمیه‌ بیرجند، قم و نجف، دستگاه قضائی، امامت جمعه و حل و فصل امور مردم در عین صفا، صمیمیت و سادگی سپری کرد.

اینجانب این ضایعه جبران ناپذیر را به محضر عموم مردم متدین و ولایتمدار خراسان جنوبی به ویژه سلسله جلیله‌ روحانیت تسلیت عرض کرده و برای اهل بیت و سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل و برای آن فقید سعید، علو درجات را از درگاه ایزد منان مسئلت می‌کنم.
 آیت‌الله ربانی سال‌ها در دیوان عالی کشور و شورای عالی قضائی مسئولیت داشته است و در حوزه‌های علمیه قم، بیرجند و نجف کسب علم کرده و از آیت‌الله سید محمود شاهرودی و امام خمینی(ره) اجازه اجتهاد دارد. ایشان نخستین امام جمعه بیرجند پس از انقلاب بوده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۶۶۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آیت الله رئیسی , بیرجند , خراسان جنوبی , آیت‌ الله ربانی