شنبه ۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۵

آموزش‌های مهارت آموزی متناسب با نیاز بازار ارائه شود

معاون امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی ا بیان اینکه آموزش‌های مهارت آموزی باید متناسب با نیاز بازار ارائه شود، گفت: ارائه آموزش در حوزه محصولات استراتژیک استان مورد توجه قرار گیرد.
آموزش‌های مهارت آموزی متناسب با نیاز بازار ارائه شود
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، مشیر الحق عابدی در جلسه هم اندیشی فعالان اقتصادی و کارآفرینان خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به سبقه دیرینه خراسان جنوبی، این استان مردمانی آموزش پذیر دارد.
وی ادامه داد: به دنبال بهره گیری مدون و برنامه ریزی شده مردم از آموزش‌ها، خراسان جنوبی در چهار سال پیاپی پایین‌ترین نرخ بیکاری در کشور را کسب کرده است.

عابدی با تاکید بر اینکه باید اقداماتی که باعث شکوفایی اقتصاد و کاهش نرخ بیکای می‌شود در اولویت قرار گیرد، افزود: احداث ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی زمینه خوبی در راستای ایجاد اشتغال فراهم کرد.
معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار خراسان جنوبی افزود: در آینده‌ای نزدیک احداث شش هزار واحد مسکونی در شهرهای استان آغاز می‌شود که باید در کمتر از یک سال به انجام برسد.

عابدی با بیان اینکه آموزش‌های مهارت آموزی باید متناسب با نیاز بازار ارائه شود، گفت: خراسان جنوبی در بسیاری از موضوعات اعم از محصولات استراتژیک پتانسیل بالایی داشته که می‌طلبد در آموزش‌ها مورد توجه باشد.
وی بیان کرد: کمیسیون‌های پنج گانه ذیل اتاق بازرگانی بیرجند تشکیل شده که به صورت کارشناسی شده موارد و نیازهای بازار استان را احصا می‌کند.
عابدی اظهار کرد: امید است بتوانیم با استفاده از نگاه کلان به آموزش محوری، اقدامات شایسته ای در خراسان جنوبی انجام دهیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۷۶۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بازار , خراسان جنوبی , بیرجند