دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۵
عاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صمت:

تخلفات در نحوه توزیع گاز مایع رسیدگی می‌شود

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: سامانه ۱۲۴ و بازرسان این سازمان در مرکز استان و شهرستان‌ها آماده دریافت گزارش و برخورد با تخلفات اقتصادی در حوزه توزیع گاز مایع هستند.
تخلفات در نحوه توزیع گاز مایع رسیدگی می‌شود
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، علی تهوری، امروز دوشنبه ۱۷شهریور به خبرنگاران رسانه‌های گروهی گفت: در راستای اجرای طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع از سوی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، از یکم مرداد امسال تمامی متقاضیان دریافت کپسول گاز مایع باید برای ثبت‌نام و تخصیص سهمیه با قیمت مصوب و همچنین احراز هویت از طریق سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) اقدام کنند.

وی ادامه داد: سازمان صمت استان نیز در راستای وظایف نظارتی خود همکاری و همراهی کامل را با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان برای اجرای موفق این طرح تاکنون داشته است.

وی تصریح کرد: با تشدید نظارت‌ها بر شبکه توزیع گاز مایع، با همکاری نمایندگان شرکت نفت و آتش‌نشانی استان شرکت‌های موزع، عوامل توزیع و حتی واحدهای صنفی در حوزه گاز مایع مورد بازرسی و نظارت تیم‌های بازرسی در قالب گشت‌های مشترک قرار گرفتند و این موضوع به اتاق‌های اصناف و ادارات شهرستانی نیز به منظور نظارت و برگزاری گشت مشترک ابلاغ شده است.

تهوری با اشاره به گلایه‌مندی و نارضایتی در خصوص ایجاد صف در دریافت کپسول گاز مایع، گفت: ایجاد صف با توجه به پراکندگی جمعیتی در حوزه شهری، روستایی و عشایری ارتباط مستقیم با نحوه اجرای طرح و همچنین چگونگی توزیع از سوی متولیان این امر دارد که عدم ثبت‌نام برخی از متقاضیان در سامانه و همچنین اعلام همراه داشتن کارت ملی سرپرست خانوار برای دریافت کپسول از سوی این افراد از جمله عوامل ایجاد صف و نارضایتی مردمی است.

وی اظهار کرد: با توجه به بازدیدهای صورت گرفته توسط کارشناسان معاونت بازرسی این سازمان، پیشنهادات اجرایی و نظرات کارشناسی این سازمان به صورت مکتوب به مسئولان ذیربط و متولیان این طرح داده شده است تا ضمن اجرای طرح نارضایتی مردمی به حداقل برسد.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: اطلاع‌رسانی برای ثبت‌نام در سامانه تجارت آسان و سامانه سدف به آدرس https://newtejaratasan.niopdc.ir نیز از طرق مختلف به واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی از سوی سازمان صورت گرفته است.

تهوری با اعلام آمادگی برای همکاری و حضور در گشت‌های مشترک و ادامه داشتن نظارت‌ها در این خصوص، خاطرنشان کرد: مردم استان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی در حوزه گاز مایع اعم از گرانفروشی، کم‌فروشی و احتکار مراتب را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.‌

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۹۸۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سازمان صنعت، معدن و تجارت , خراسان جنوبی , کرونا , سازمان صمت , گاز مایع