شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۷

مطالبات استاندار از معاون وزیر راه؛ از اعلام رسمیت مرز «یزدان» تا توسعه راه‌‌های روستایی

استاندار خراسان‌ جنوبی در دیدار با معاون وزیر راه بهطرح مطالبات استان در حوزه زیرساخت‌های حمل و نقل و راه‌‌ها پرداخت.
مطالبات استاندار از معاون وزیر راه؛ از اعلام رسمیت مرز «یزدان» تا توسعه راه‌‌های روستایی
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی، محمدصادق معتمدیان در دیدار با عبدالهاشم حسن‌نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور اظهار داشت: با توجه به موقعیت استان خراسان‌جنوبی، قرار گرفتن در محور ترانزیتی شرق کشور و هم‌مرز بودن با افغانستان، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل می‌تواند ارتقاء سطح خدمات را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به جایگاه ارتباطات مرزی در توسعه، از نقش بازارچه مرزی ماهیرود در صادرات کشور گفت و تصریح کرد: توسعه زیرساخت‌ها در این پایانه مرزی، بازارچه و منطقه ویژه اقتصادی، سطح خدمات را بهبود بخشیده و در نتیجه افزایش ترددها را به همراه داشته است.
استاندار خراسان ‌جنوبی عنوان داشت: تأمین شرایط برای مرز رسمی اعلام شدن یزدان در شهرستان زیرکوه نیز از مطالبات استان است.

معتمدیان به راهبردهای بلندمدت استان در راستای بهره‌برداری هر چه بیشتر از مرز اشاره کرد و گفت: از این ظرفیت می‌توان در حوزه‌های اقتصادی، درمانی و گردشگری استفاده نمود.
وی تأکید کرد: کمک سازمان راهداری کشور در ارتقاء شرایط در مرز ماهیرود، در ترغیب بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری و افزایش مراودات دو کشور تأثیرگذار است.
استاندار خراسان ‌جنوبی با اشاره به ترددهای فراوان خودروهای سنگین و ترانزیتی در محور سربیشه- ماهیرود، عنوان داشت: شانه‌سازی جاده در کاهش حجم تصادفات و سوانح مؤثر خواهد بود.

معتمدیان وضعیت راه‌های روستایی را از شاخص‌های توسعه عنوان کرد و اظهار داشت: تعدد روستاها، فاصله زیاد بین روستاها و تراکم
کم‌جمعیت سبب شده راه‌های روستایی در خراسان‌جنوبی وضعیت مطلوبی نداشته باشند.
وی با تأکید بر اینکه به لحاظ وضعیت راه‌های روستایی با میانگین کشوری فاصله داریم، یادآور شد: با همراهی و مساعدت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور می‌توانیم این فاصله را کمتر کنیم و وضعیت راه‌های روستایی را بهبود ببخشیم.
استاندار خراسان‌جنوبی در ادامه ایجاد اکیپ‌های راهداری جهت روکش آسفالت محورهای اصلی استان را نیز خواستار شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۰۵۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , حمل و نقل , استاندار