يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۶

گروه‌های جهادی برای حمایت از مستضعفان جهان تشکیل شود

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: باید گروه‌های جهادی را گسترش داد چرا که کار جهادی نیاز امروز کشور و جهان اسلام است و منحصر به داخل کشور نیست بلکه باید برای حمایت از مستضعفان جهان تشکیل شود.
گروه‌های جهادی برای حمایت از مستضعفان جهان تشکیل شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار علی قاسمی ظهر امروز در اختتامیه طرح جهاد آموزشی-تربیتی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی ضمن تبریک آغاز بهار تعلیم و تربیت اظهار داشت: آغاز فصل تعلیم و تربیت آغاز فصل مبارزه با جهل و ظلم است و اسلحه دانشجو و معلمی که بسیجی و فرهنگی باشد کاغذ و قلم است.

وی با اشاره به اردوی جهادی که امسال توسط دانشجو  و معلمان خراسان جنوبی در فصل تابستان و همزمان با محرم انجام شد افزود: این جهاد، جهاد حسینی و مجاهدان آن مجاهد حسینی بودند، مجاهداتی که در مسیر امام حسین (ع) حرکت کرده و امربه معروف انجام داده‌اند.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی  است گفت: گروه‌های جهادی دارای برکات زیادی است که در هیچ یک از کارهای دیگر نمی‌توان یافت. روزی مراکز تربیت معلم پایگاه آموزش رزمندگان برای اعزام به جبهه بود و امروز به مراکز آموزشی تبدیل شده است.

قاسمی با بیان اینکه برخی امروز در مسیر شهادت، کار جهادی و فرهنگی جهاد را دنبال می‌کنند افزود: انفاق تنها به مال و جنس نیست بلکه در آموزه‌های دینی، تعاون، اتحاد و تقوا است که همه اینها در اردوهای جهادی وجود دارد.
وی اظهار داشت: سپاه خراسان جنوبی آمادگی همکاری با بخش‌های مختلف بسیج را دارد و جا دارد از توجه بسیج دانشگاه فرهنگیان برای تشکیل برگزاری اردوهای جهادی تربیتی آموزشی قدردانی کنیم.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: باید گروه‌های جهادی را گسترش داد چرا که امروز کار جهادی نیاز امروز کشور و جهان
است و کارهای جهادی منحصر به داخل کشور نیست.
قاسمی با بیان اینکه باید گروه‌های جهادی را برای حمایت از مستضعفان جهان و کشورهایی که از ایران عقب مانده‌ترند تشکیل داد و به آنها امدادرسانی کرد افزود: طبق فرمایشات رهبری امروز به جوان مومن، انقلابی و پای کار نیاز داریم و امید است کار جهادی حرکت آموزشی دانشگاه فرهنگیان، انقلابی بماند.

ویعنوان کرد: هجرت اگر برای خدا و در راه خدا و خالصانه باشد ارزشش بسیار زیاد است اما اگر برای رضای خدا نباشد ارزشی ندارد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار داشت: طرح جهاد آموزشی- تربیتی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان برای اولین بار در کشور توسط دانشجو معلمان خراسان جنوبی برگزار شد که با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و بسیج ناحیه دانشجویی مطرح شد.

ایرج مهدیزاده با اعلام اینکه در این طرح 190 دانشجو معلم شرکت کردند و به دانش اموزان بیش از 100 روستای استان تدریس شده است افزود: در طرح جهاد آموزشی بیش از 1700 دانش اموز تخت آموزش قرار گرفتند و امید داریم دانشجو معلمان استان در طول سال تحصیلی بتوانند در فواصلی که خود تحصیل نمی‌کنند طرح جهاد اموزشی-تربیتی را ادامه دهند.
وی با بیان اینکه خرسندیم هنوز جوانانی داریم که در راستای رفع مشکلات، معظلات اجتماعی، آموزشی و تربیتی مجاهدانه و بدون چشم داشت کار می‌کنند گفت: دانشگاه ارزشی و فرهنگی فرهنگیان دانشگاهی است که می‌تواند در بطن جامعه اثرگذار باشد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی تصریح کرد: معلمان می‌توانند در بزنگاه‌های فرهنگی نقش آفرین باشند چرا که این دانشجویان فرهنگی نشان دادند که هر زمان بحرانی وجود داشته باشد می‌توانند نقش آفرین باشند.
مهدیزاده با بیان اینکه پس از اجرای این طرح دیگر استان‌های کشور از ما الگو گرفتند و مکاتبه‌های زیادی با متولیان برگزاری طرح جهاد آموزشی-تربیتی در استان انجام شده و پیگیر نحوه برگزاری این طرح هستند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۰۶۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج سازندگی , خراسان جنوبی , بیرجند , جهادگران