سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۲

بنیاد برکت به کمک فعالان صنایع دستی سربیشه آمد

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سربیشه از تخصیص ۵۰ فقره تسهیلات از منابع بنیاد برکت به کارگاه‌های صنایع دستی این شهرستان خبر داد.
بنیاد برکت به کمک فعالان صنایع دستی سربیشه آمد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، هادی حق‌پناه ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی جلساتی که با نمایندگان بنیاد برکت در شهرستان سربیشه در چند نوبت برگزار شد، پتانسیل‌ها، مزیت‌ها و رشته‌های فعال صنایع دستی از سوی کارشناسان نمایندگی میراث فرهنگی ارائه و تبیین شد.

وی افزود: در همین راستا بنیاد برکت با اعطای ۵۰ فقره تسهیلات به بخش صنایع دستی موافقت کرد.
سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سربیشه تصریح کرد: بعد از ابلاغ این سهمیه، لیست متقاضیان در رشته های حوله‌بافی، خراطی و گلیم‌بافی گردآوری شده و پس از بازدید کارشناسان بنیاد از تمامی کارگاه‌ها، متقاضیان برای اخذ تسهیلات در نوبت پرداخت قرار گرفتند.

حق‌پناه ادامه داد: امیدواریم با اعطای این تسهیلات با توجه به نرخ سود بسیار پایین و همچنین سهولت در اخذ ضمانت از سوی مرجع پرداخت‌کننده، شاهد جهش قابل توجهی در ایجاد کارگاه‌های جدید و همچنین راه‌اندازی مجدد کارگاه‌های نیمه‌تعطیل صنایع دستی شهرستان سربیشه باشیم که به تبع آن اشتغال پایداری را در این حوزه خواهیم داشت.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۱۶۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , صنایع دستی , خراسان جنوبی , بیرجند , اشتغال