شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۰
خراسان جنوبی در وضعیت قرمز کرونا

مردم خطر ویروس را جدی بگیرند

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی گفت: استان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارد و شرایط مطلوبی نداریم.
مردم خطر ویروس را جدی بگیرند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا شریف زاده با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در خراسان جنوبی بیان کرد: بر اساس آخرین آمار در حال حاضر ۱۵۰ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با بیان اینکه ۵۶ بیمار بستری مبتلای قطعی کرونا هستند، افزود: ۱۱ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده اند.
شریف زاده با بیان اینکه حال یک بیمار کرونایی مساعد نیست، اظهار کرد: همچنین شمار فوتی های ناشی از کرونا به ۱۵۵ نفر رسیده است.
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی بیان کرد: میزان ورود تجمعی در استان به ۳۷۴ در ۱۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.

شریف زاده افزود: شهرستان های بیرجند، سربیشه، بشرویه، طبس و سرایان به ترتیب بیشترین میزان ورود تجمعی را به خود اختصاص داده اند.
وی با بیان اینکه میزان مرگ و میر در خراسان جنوبی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۸.۸ درصد است، اظهار کرد: از مردم خواستاریم در کنار استفاده از ماسک، با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شستن مکرر دست ها زنجیره انتقال این ویروس را قطع کنند.

وضعیت ۴ شهرستان قرمز است
شریف زاده با اشاره به رنگ بندی خراسان جنوبی اظهار کرد: متاسفانه وضعیت استان از یکشنبه هفته گذشته در حالت قرمز قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه چهار شهرستان بیرجند، سربیشه، بشرویه و طبس در وضعیت قرمز هستند، گفت: سه شهرستان درمیان، خوسف و فردوس در وضعیت نارنجی و پر خطر هستند.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی بیرجند افزود: همچنین شهرستان های زیرکوه، نهبندان و قاین در وضعیت زرد و شهرستان سرایان در وضعیت سفید است.
وی از افزایش روند مبتلایان به کرونا خبر داد و افزود: از شهروندان خواستاریم کرونا را جدی بگیرند چراکه این ویروس در کمین سلامت مردم است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۱۸۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , مبتلایان کرونا