شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۰

اشتغالزایی برای مددجویان خراسان‌جنوبی | از مهارت‌آموزی ۹۶۲ مددجو تا اشتغال ۹۵ نفر

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: ۹۶۲ مددجو در نیمه نخست امسال با شرکت در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای، مهارت‌های متناسب با نیاز بازار کار با رویکرد ایجاد اشتغال پایدار را فراگرفتند.
اشتغالزایی برای مددجویان خراسان‌جنوبی | از مهارت‌آموزی ۹۶۲ مددجو تا اشتغال ۹۵ نفر
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سیدرضا حسینی اظهار داشت: ۹۶۲ مددجو در نیمه نخست امسال با شرکت در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای، مهارت‌های متناسب با نیاز بازار کار با رویکرد ایجاد اشتغال پایدار را فراگرفتند.

وی افزود: از این تعداد ۵۷۲ نفر آموزش‌های مقدماتی، ۳۴۲ نفر آموزش‌های پایدار سازی و توسعه و ۴۸ نفر از آموزش‌های مهارتی لازم برای ایجاد اشتغال بهره‌مند شده‌اند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان‌جنوبی هزینه‌کرد کمیته برای آموزش این افراد را ۱۷۴ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: از این تعداد در نیمه نخست امسال از طریق کاریابی‌ها ۹۵ نفر مشغول به کار شدند.

حسینی همچنین با اشاره به بسته‌های تشویقی کمیته امداد برای کارفرمایانی که مددجویان زیرپوشش این نهاد را بکارگیری کنند، اضافه کرد: بسته‌های تشویقی فرصتی مناسب برای کارفرمایان است، زیرا کمیته امداد در سال نخست به‌کارگیری مددجویان تحت حمایت، ۱۰۰
درصد حق بیمه و در سال دوم ۵۰درصد حق بیمه را پرداخت می‌کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۱۸۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , اشتغال , اقتصاد