غرامت‌ آسیب سیل به سیل‌زدگان استان پرداخت می‌شود

5 مهر 1399 ساعت 13:28

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: با پیگیری استاندار در جریان بیمه کردن ۸۶ هزار واحد مسکونی روستایی سطح استان، غرامت‌های مربوط به این بیمه، علاوه بر تسهیلات و کمک‌های بلاعوض بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به مالکین واحدهای مسکونی خسارت دیده اعطا می‌شود.


به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، سیدکمال الدین میرجعفریان، در بازدید از روستاهای سیل زده بخش مرکزی شهرستان بیرجند برای سومین بار، روند بازسازی زیرساخت‌های خسارت دیده را رصد کرده، مورد بررسی قرار داد.

وی ضمن دیدار چهره به چهره با آسیب دیدگان ناشی از سیل در روستاهای سیل زده کوچ، اسماعیل آباد و حسن آباد بیان کرد تمامی اقدامات لازم از جمله بازگشایی راه‌ها و محورهای مواصلاتی، اتصال شریان‌های حیاتی آب، برق، گاز و تلفن و همچنین عملیات امداد و نجات در همان روزهای ابتدایی جاری شدن سیلاب‌ها توسط دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران انجام شده است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر بجز مباحث زیر بخش کشاورزی که توسط حوزه جهاد کشاورزی اولویت بندی شده و در حال انجام می باشد، سایر موارد مرتبط با سیلاب به سرانجام رسیده است.

معاون استاندار خراسان جنوبی در جمع مردم خسارت دیده از سیل به مباحث پیشگیری از سیلاب اشاره کرد و از همه دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها خواست با جدیت ساخت و سازهای روستایی را رصد کنند تا هیچ گونه تجاوزی به حریم و بستر رودخانه‌ها صورت نگیرد.
میرجعفریان با تأکید بر اینکه جذب اعتبارات جبران خسارات سیلاب با جدیت پیگیری شده است، خاطرنشان کرد: امسال و  برای نخستین بار در تاریخ خراسان جنوبی، شرکت‌های بیمه‌ای نیز خسارات واحدهای مسکونی رو جبران خواهند کرد .

انتهای پیام/4


کد مطلب: 28194

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/28194/غرامت-آسیب-سیل-سیل-زدگان-استان-پرداخت-می-شود

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir