يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۵
رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی هواشناسی خراسان‌جنوبی خبرداد:

کاهش دمای زودرس در راه خراسان‌جنوبی

رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت: از دوشنبه هفت مهرماه جاری با کاهش هشت تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در خراسان‌جنوبی مواجه هستیم که این کاهش صبح سه‌شنبه ۸ مهر در سربیشه، نقاطی از زیرکوه، قاین، درمیان و بخش مرکزی بیرجند محسوس‌تر است.
کاهش دمای زودرس در راه خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری فارس، جواد نخعی اظهار داشت: از دوشنبه هفت مهرماه جاری با کاهش هشت تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا در خراسان‌جنوبی مواجه هستیم که این کاهش صبح سه‌شنبه ۸ مهر در سربیشه، نقاطی از زیرکوه، قاین، درمیان و بخش مرکزی بیرجند محسوس‌تر است.

وی افزود: این کاهش دما همچنین صبح چهارشنبه و پنجشنبه ۹ و ۱۰ مهر، در سربیشه، زیرکوه، قاین، درمیان، بخش مرکزی بیرجند، سرایان، فردوس و نقاط کوهستانی از خوسف و نهبندان بیشتر احساس می‌شود.
رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی هواشناسی خراسان‌جنوبی اضافه کرد: این سرمازدگی سبب خسارت به محصولات زراعی شامل تمامی محصولات علوفه‌ای، پنبه، چغندر قند و حبوبات و همچنین محصولات باغی از قبیل زرشک و گیاهان دارویی می‌شود.

نخعی به کشاورزان توصیه کرد: کشاورزان برای جلوگیری از سرمازدگی محصولات جمع‌آوری شده را به مکان‌های سرپوشیده منتقل کنند.
تهیه سوخت مورد نیاز و کنترل سیستم‌های گرمایشی سالن‌های پرورشی همچون مرغداری‌ها، دامداری‌ها و گلخانه‌ها، اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای جلوگیری از سرمازدگی زودرس پاییزه در مزارع و باغات، آبیاری باغات و مزارع در محدوده دوره سرما و آتش زدن لاستیک و روشن کردن بخاری‌های باغی در حاشیه باغات و مزارع از دیگر توصیه‌های کارشناسان هواشناسی استان به کشاورزان برای یخبندان است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۱۹۷
کلمات کليدی: خراسان تایم ، هواشناسی , خراسان جنوبی