يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۵

حذف بروکراسی‌های بانکی و تخصیص اعتبار برای طرح‌های منابع طبیعی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی اظهار کرد: سهم منابع استانی برای راه‌اندازی صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی 500 میلیون تومان تعیین شد.
حذف بروکراسی‌های بانکی و تخصیص اعتبار برای طرح‌های منابع طبیعی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، علیرضا نصرآبادی، امروز یکشنبه ۶ مهر به خبرنگاران رسانه‌های گروهی گفت: یکی از ۹ طرح سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در سال ۹۹ راه اندازی و رونق صندوق‌های حمایت از توسعه منابع طبیعی است.
وی با اشاره به سیاست‌های سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و رویکرد اساسی این سازمان در برنامه‌ها و طرح‌های جهشی و تولید محور سال ۹۹، افزود: صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی بستری مناسب برای اقتصادی کردن طرح‌های منابع طبیعی و کمک به توان تولیدی کشور است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی بیان کرد: در این راستا می‌توان به عنوان یک زیرساخت از آن در راستای حفاظت بیش از پیش عرصه‌ها بهره مند شد.
نصرآبادی با اشاره به اقداماتی که سال ۹۶ برای ایجاد صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی در استان انجام شد، یادآور شد: باید ۴۹ درصد از اعتبارات این صندوق توسط دولت تامین شود.
وی از تعیین مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از منابع استانی برای این صندوق خبر داد و گفت: کشاورزان نیز برای راه‌انداری این صندوق پای کار هستند.

نصرآبادی ادامه داد: مقرر شده پس از تخصیص اعتبار استانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری نیز به میزان ۲ برابر به صندوق کمک کند.
وی از پیگیری‌های انجام شده برای راه‌اندازی این صندوق در استان خبر داد و گفت: تمام امور مربوط به راه‌اندازی این صندوق در استان انجام شده و منتظر تخصیص اعتبار استانی هستیم.

نصرآبادی با اشاره به اینکه ۱۱ تعاونی فراگیر در استان تشکیل شده است، افزود: این تعاونی‌ها بیش از سه هزار نفر عضو دارند و سرمایه آنها به حدود ۴ میلیارد ریال می‌رسد.
وی معتقد است با اجرای طرح‌های منابع طبیعی به کمک سرمایه‌های مالی این صندوق و افزایش مشارکت‌ها به ویژه مشارکت بهره‌برداران و روستاییان و نیز تقویت بنیه مالی آنها از محل این صندوق می‌توانیم شاهد توسعه بیش از پیش طرح‌های منابع طبیعی در استان باشیم.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی یادآور شد: با راه‌اندازی این صندوق، اعطای تسهیلات به مجریان طرح‌ها با سهولت و بدون بروکراسی‌های بانکی انجام می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۲۰۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , منابع طبیعی , خراسان جنوبی