يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۱
امام جمعه بیرجند:

قوه قضائیه در روند بررسی پرونده‌ها در اسرع وقت اقدام کند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه قوه قضائیه اگر در روند بررسی و قضاوت پرونده‌ها در اسرع وقت اقدام کند مردم هم احساس بهتری دارند گفت: نباید اجازه داد برای خائنان به حقوق مردم امنیت فراهم شود.
قوه قضائیه در روند بررسی پرونده‌ها در اسرع وقت اقدام کند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با دادستان بیرجند اظهار داشت: اصولا دین خدا و بعثت انبیا به این است که جانشینان معصوم بدون ظلم امور مردم را در دست داشته باشند یعنی اگر عدالت پیاده شود همه مردم احساس امنیت می‌کنند اما اگر بی عدالتی باشد فقط افراد خائن احساس امنیت می‌کنند.

وی افزود: اگر ولنگاری‌ها در سلسه مراتب از مدیران احساس نشود جامعه مانند قطعات ماشین فعال همه کارهای خود را درست انجام می‌دهد اما اگر سهل‌انگاری شد و نفوذ نورچشمی و خویشاوندی به میان آمد امنیت از بین می‌رود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: قوه قضاییه آنچه که در آن بسیار کارآمد است موضوع پیشگیری است و باید به گونه‌ای عمل کند که افرادی که بالقوه شرایط فساد دارند جرأت نکنند شرارتی داشته و شرایط آزار دیگران را هم فراهم کنند.

عبادی عنوان کرد: اگر می‌خواهید در قوه قضائیه  موفق شوید نباید فرصت دهید کسی خلاف کند و این مهم است که بیش از آنچه در اجرای حدود و تعزیرات در پیگیری امور موفق شوید نباید اجازه دهید هیچ قدرتی مرتکب جرم شود.
وی افزود: قوه قضائیه مسئولیت نظارت و قضاوت را برعهده دارد و بهترین خدمت به جامعه این است که فرد به مردم خدمت و کار کند کسی که ولنگاری می‌کند و کار را رها می‌کند باعث فساد در جامعه می‌شود و آن فرد دوست مردم نیست بلکه دشمن آنها است پس باید نظارت قوی، صریح و موثر شود.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه وقتی قضاوت بافاصله باشد مردم فراموش می‌کنند موضوع چه بوده است اما اگر بدون فرصت قضاوت انجام شود مردم هم رضایت بیشتری دارند گفت: اگر می‌خواهیم امور اقتصادی کارخانه‌ها درست شود و جهش تولید باشد شرط اول امنیت است و همه نوع امنیت باید وجود داشته باشد.
عبادی افزود: یکی از شرایط نظارت همین است که شرایط برای رسیدن به کار و کسب حلال فراهم باشد و از بیکاری و ولنگاری جلوگیری شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۲۰۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آیت الله عبادی , بیرجند , خراسان جنوبی , قوه قضائیه