يکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۰
استاندار خراسان جنوبی:

محدودیت‌های کرونایی به خراسان جنوبی بازمی‌گردد

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال، راهپیمایی اربعین در داخل کشور و در کشور عراق نداریم، گفت: اختیاراتی به استان‌ها داده شده تا با هماهنگی وزرای کشور و بهداشت، محدودیت‌هایی را اعمال کنند.
محدودیت‌های کرونایی به خراسان جنوبی بازمی‌گردد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمدصادق معتمدیان، امروز یکشنبه ۱۳ مهر در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، اظهار کرد: بر اساس سیاست گذاری‌های ستاد ملی کرونا، در سطح کشور، برنامه‌ای با عنوان راهپیمایی اربعین نداریم.
وی تصریح کرد: بنا به تمهیدات اندیشیده شده در ستاد استانی کرونا، در سطح استان برنامه‌هایی برای بهره برداری مردم از فیوضات این ایام خواهیم داشت که اطلاع رسانی خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه برنامه‌هایی که در این ایام انجام می‌شود با رعایت تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی خواهد بود، افزود: تعطیلات آخر تابستان، مسافرت‌ها، تجمع‌ها و پایین آمدن میزان حساسیت‌های مردم از مهم‌ترین عوامل مؤثر در بروز این موج جدید است.معتمدیان تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود، نظر ستاد ملی بر بازنگری شرایط، بازگرداندن محدودیت‌ها و اعمال مقررات جدید قرار گرفت.

وی افزود: یکی از این ضوابط، درنظر گرفتن جریمه نقدی برای افرادی است که ضوابط را رعایت نمی‌کنند، این قانون به زودی ابلاغ و در تهران به صورت پایلوت اجرا می‌شود.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: در همین راستا اختیاراتی به استان‌ها داده شده تا با هماهنگی وزرای کشور و بهداشت، محدودیت‌هایی را اعمال کنند.

معتمدیان افزود: با توجه به آمار شیوع بیماری باید برای اعمال محدودیت‌ها در مدارس، دانشگاه‌ها، خوابگاه‌های دانشجویی، تالارها، حوزه‌ها، اماکن عمومی، مراکز تفریحی و تجمعی در سطح استان اقداماتی صورت گیرد.
وی از کمیته اجتماعی ستاد کرونا خواست، بعد از بررسی شرایط و اعمال نظرات کارشناسی، موارد پیشنهادی را ظرف مدت ۷۲ ساعت اعلام کنند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه برگشت محدودیت‌ها در راستای قطع زنجیره کرونا است، تصریح کرد: آموزش و پرورش مکلف است با اطلاع رسانی درست درخصوص رعایت ضوابط بهداشتی در محیط مدرسه، نگرانی خانواده‌ها را کاهش دهد.

معتمدیان بیان کرد: نکته قابل توجه در این باره این است که دانش‌آموزان ملزم به حضور در مدرسه نیستند و می توانند با استفاده از ظرفیت آموزش مجازی، نیاز خود را برطرف کنند.
وی به دوام ۷ الی ۸ ماهه کرونا در کشور اشاره کرد و یادآور شد: این موضوع، کاهش حساسیت‌ها را به دنبال داشته در حالی که همچنان تأکید بر پیشگیری است و بهترین شیوه برای مقابله با این بیماری رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۲۷۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , مبتلایان کرونا , استاندار