سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۹
نماینده مردم بیرجند در مجلس مطرح کرد:

قوای مسلح پناهگاه مردم/ بیداری و اتحاد شرط تداوم انقلاب اسلامی

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس نیروهای مسلح را پناهگاه مردم دانست و گفت: به شرط بیداری و وحدت با محوریت رهبری، دشمن به اهداف خود نخواهد رسید.
قوای مسلح پناهگاه مردم/ بیداری و اتحاد شرط تداوم انقلاب اسلامی
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، حسین خسروی صبح سه شنبه در جمع فرماندهان ارتش استان اظهارکرد: حضرت علی (ع) در نامه ای که به مالک اشتر می نویسد و جامعه را به اصناف مختلف تقسیم می کند، وقتی به ارتشی ها می رسد، می فرماید: «ارتشی ها، مرزداران و قوای مسلح، با اجازه خدا قلعه گاه محکم مردم هستند».
وی بیان داشت: در جمهوری اسلامی و بر اساس تجربه ۴۰ ساله، ارتش و نیروهای مسلح به معنای واقعی پناهگاه مردم بوده اند.
وی با بیان اینکه این موضوع در همه مقاطع بخصوص در ۸ سال دفاع مقدس، وجود داشته است، بیان کرد: در همان زمان جنگ، نیروی دریایی ارتش به لحاظ اقتصادی صدها کشتی را اسکورت کرد، که اگر این حفاظت ها نبود همه شاخه های امنیتی از جمله امنیت نظامی و امنیت غذایی هم به خطر می افتاد.

نیاز انقلاب به فدایی شدن برای اسلام و امت
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای گفت: نیروی زمینی ارتش در سیل سال ۹۸ در استان گلستان، مدال افتخاری از مقام معظم رهبری گرفت، که ایشان مصداقا فرمودند: «خودم دیدم که افسر ارشد نظام خم شده بود تا یکی از شهروندان راحت تر سوار خودرو شود و ارتش ثابت کرد که به معنای واقعی فدایی دولت و ملت است».
خسروی اسفزار با اشاره به اینکه امروز هم انقلاب ما این فدایی شدن برای اسلام و امت اسلامی را بیش از گذشته می طلبد، اظهارکرد: برای اینکه این ماموریت به نحو احسن انجام شود، عوامل متعددی دخیل است.

شرط تداوم انقلاب اسلامی بیداری در همه عرصه ها است
وی با تاکید بر اینکه شرط تداوم انقلاب اسلامی بیداری در همه عرصه ها است، گفت: همانطور که حضرت علی (ع) فرمودند که اگر شما بخوابید، طرف مقابل بیدار است، اگر ملت و جریانی خوابید؛ به این معنا نیست که جریان مقابل هم کاری انجام نمی دهد بلکه او کاملاً بیدار و منتظر فرصت و روزنه ای برای ضربه است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای گفت: شهادت سردار سلیمانی هم به دلیل ایجاد روزنه بود. در واقع در زمانی که موضوع گرانی و فتنه بنزین و سوء مدیریت آغاز شد، دشمن با دیدن حاکمیت ضعف عمومی بر کشور، فرصت را غنیمت شمرد.

وی ادامه داد: این در حالی است که بارها و بطور مکرر به مسئولین سیاسی و نظامی آمریکایی ها گوشزد شده بود که نباید این فرمانده ارشد را بزنند؛ اما آنها او را به شهادت رساندند و معترفند که دلهره آنها نسبت به شهادت سردار سلیمانی؛ شاید به اندازه توان زنده بودن هم نبود، اما ایجاد سهل انگاری در مدیریت کشور، این فرصت را برای آنها فراهم کرد.
خسروی اسفزار افزود: پس از شهادت سردار دلها؛ آمریکا تهدید کرد که در صورت اقدام ایران، ۵۰ نقطه این کشور را خواهد زد، اما این کار را نکرد که دلیل آن هم، آمادگی نیروهای مسلح بود.

ایران با زدن عین الاسد در برابر آمریکا قد علم کرد
وی بیان کرد: اما وقتی که عین الاسد با خاک یکسان شد، اصلاً به ذهن کسی هم نمی رسید که کسی در برابر آمریکای ابرقدرت و کدخدای جهان، قد علم کند.
وی با بیان اینکه این اقدامی بود که هنوز آمریکایی ها نتوانسته اند واقعیت آن را در جهان شفاف کنند، یادآور شد: البته هدف از زدن این پایگاه؛ نیروی انسانی نبود بلکه گوش مالی برای آمریکا بود. همانطور که مقام معظم رهبری گفتند سیلی خواهیم زد و انتقام خواهیم گرفت.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای با بیان اینکه آنچه که تداوم انقلاب را می طلبد بیداری است، اظهارکرد: حضرت علی (ع) در نامه ای از نهج البلاغه می فرمایند که خواب را نچشید. از این کلام تعبیر می شود که اگر می خواهید استراحت کنید یا قطعنامه ۵۹۸ را و صلح را پذیرفته اید، این به معنای غفلت نیست؛ چرا که دشمن منتظر همین غفلت است.

خسروی اسفزار با اشاره به اوضاع نامناسب اقتصادی، افزود: هر جا که حرف امام و رهبر انقلاب عملی شد، این کشور زنده است.
وی بیان داشت: در دفاع مقدس اسلحه کلاش هم نداشتیم اما اینکه امروز پدافند جمهوری اسلامی، هواپیمای بدون سرنشین آمریکا به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون دلار را مثل یک گنجشک به زمین می نشاند، نشان دهنده تبعیت محض از مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا است.
وی بیان کرد: امروز اگر وزارت دفاع با ترکیبی از همه نیروهای مسلح و متخصصین، جت بمب افکن کوثر را از صفر تا صد می سازد، نشانه این است که امام و فرمانده معظم کل قوا به نیروهای مسلح آموختند که ما می توانیم.

حیات ما بسته به اطاعت از رهبری
وی ادامه داد: تا آخر انقلاب، به اندازه ای که عملاً مطیع رهبری باشیم، حیات سیاسی، مادی و معنوی داریم و به معنای واقعی زنده ایم و اگر اطاعت پذیری نداشته باشیم مرده ایم.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای بیان کرد: یک تحلیل گر مصری که در تقابل با ملت ماست، ایران را طی دوران ۳۰ سال گذشته، به عنوان یک کشور مستقلی که به آمریکایی ها باج نمی دهد و در زمینه های متعدد هسته ای، پزشکی و … پیشرفت های چشمگیری داشته است معرفی می کند که دلیل آن هم داشتن رهبری و فرمان پذیری مستقیم از فرمانده کل قوا است و برای تداوم انقلاب، باید همچنان به این محور پایبند بود.

خسروی اسفزار با اشاره به اوضاع نامساعد اقتصادی، گفت: متاسفانه فروش نفت به صفر رسیده و همه تحت فشاریم، اما چرا شرایط کشور اینگونه شده است؟ چون به حرف مقام معظم رهبری عمل نشد.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در سال ۷۶ و به رئیس جمهور دولت اصلاحات، فرمودند که اصلاً تصور بر این باشد که درب چاه های نفت بسته است و باید مدیریت ها منهای نفت باشد، اما متاسفانه به این فرمایشات عمل نشد و حالا نتیجه آن، ایجاد چنین اوضاعی است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مقام معظم رهبری بنا بر جایگاه خود و به عنوان پدر جامعه اسلامی، نه خودشان و نه سربازانشان در انتخابات ها دخالت نمی کنند، اما راهکارهایی را ارائه می دهند که اگربینش سیاسی داشته باشیم، متوجه نظر ایشان می شویم.

خسروی اسفزار اظهارکرد: با توجه به شرایط حساس جامعه و بخصوص اینکه تا انتخابات آمریکا فاصله ای نمانده است، بیداری بیش از گذشته مورد تاکید است و البته ماندن یا نماندن رئیس جمهور فعلی برای ما فایده ای ندارد.
وی با اشاره به حساس بودن شرایط، گفت: امروز آمریکایی ها و بخصوص ترامپ به دنبال نشان دادن برگ برنده به کشورهای اروپایی و سایر کشورهای دنیا هستند.
وی بیان کرد: متاسفانه کشورهای عربی هم هر روز یکی پس از دیگری دست در دست نتانیاهو می گذارند، اما حتی یک بار روخوانی قرآن را انجام نداده اند که یهود و نصاری را به عنوان دوست انتخاب نکن؟

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چند سال دیگر صدای عهدنامه برجام درخواهد آمد که با ما چه کرد این برجام و چه تعهداتی از ما گرفتند؟، اظهارکرد: در این خصوص دیدن کلیپ جدید هوشنگ امیر احمدی که طی این سالها دلال آمریکا و ایران بوده است توصیه می شود.
وی گفت: متاسفانه حالا آش آنقدر شور شده که صدای آشپز درآمده است و هوشنگ امیر احمدی به عنوان دلال آمریکایی در ارتباط با ایران هم از برجام نالان است.
خسروی اسفزار افزود: در حالی مسئولان دولتی دلیل مشکلات اقتصادی را عدم امضای تفاهم نامه fatf مطرح می کردند که خود وزیر امور خارجه به مجلس آمد و گفت که حتی اگر این طرح تصویب شود نه من و نه آقای رئیس جمهور هیچ تضمینی برای حل مشکلات نداریم؟ مگر ۹۰ درصد این طرح در کشور اجرا نشده است؟ مگر مجمع تشخیص مصلحت نظام این طرح را رد نکرد؟ چرا از صداقت فاصله می گیریم.

وی با اشاره به مسائل و سر و صداهای قفقاز هم، تصریح کرد: الان که این نزاع را راه انداخته اند، کشورهای مسلمان و همسایه ما هم دخیل هستند. امروز که آمریکایی ها دیدند که به برکت انقلاب و حضور آیت الله سیستانی و تبدیل ملت عراق به مانند بسیج جمهوری اسلامی، نتوانستند به اهداف خود علیه جمهوری اسلامی برسند، شاید یکی از نقشه هایشان این است که از طریق منطقه غربات یا آذربایجان وارد شوند.
وی با بیان اینکه برخی از همکاران کمیسیون امنیت ملی در مرز حاضر شدند، افزود: متاسفانه عده ای افراطی می خواهند از فضا سوء استفاده کنند و مسلمان کشی راه انداخته و مساجد را تعطیل کردند. اما چه کسی غیر از داعشی هایی که از سمت سوریه نفوذ پیدا کرده اند این کار را کرده باشد؟

لزوم وحدت و اتحاد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلمه دوم پس از بیداری وحدت بین آحاد جامعه است، عنوان کرد: متاسفانه نمایندگان مجلس بارها و بارها از سوی مردم مورد سوال واقع می شوند که چرا در خصوص مسائل معیشتی و اقتصادی و سهل انگاری مسئولان دولتی کاری نمی کنید؟ با توجه به اینکه مجلس وظیفه دارد به نمایندگی از مردم انجام وظیفه کند و دولت را مورد سوال و استیضاح قرار دهد و در امور تحقیق و تفحص کند، اما فرمایش رهبری مبنی بر اینکه دولت ها باید تا آخر بمانند و پاسخگوی کار خود باشند، سبب شد تا مجلس فعلاً از استیضاح منصرف شود.

خسروی اسفزار ادامه داد: در ۱۱ خردادماه هم که رئیس مجلس انتخاب شد، اعلام کرد که دنبال مچ گیری از دولت نیستیم، بلکه دنبال تعامل هستیم و اکنون هم وزرای اقتصادی دولت مرتب در مجلس حضور یافته و پاسخگوی نمایندگان هستند که اولین کارت زرد مجلس به وزیر نفت داده شد.
وی با اشاره به اینکه اروپایی ها نه تنها در ایران بلکه در کل جریان مقاومت، دنبال خلا قدرت هستند، اظهارکرد: در قضیه بنزین موضوع استعفاها مطرح شد و اکنون هم برخی ها پیشنهاد می کنند، اما همه ما به خصوص قوای مسلح نیازمند وحدت و اتحاد هستیم.
وی ادامه داد: در مرکز فرماندهی این وحدت وجود دارد و به شرط بیداری و وحدت با محوریت رهبری، دشمن به اهداف خود نخواهد رسید.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۲۸۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انقلاب اسلامی , خراسان جنوبی , دولت