دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۲
امام جمعه بیرجند:

راه رسیدن به کمال توجه به فطرت است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: راه رسیدن به کمال توجه به فطرت است و برای رسیدن به این مطلوب نباید فرصت را از دست داد.
راه رسیدن به کمال توجه به فطرت است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی امروز در نشست با مسئولان امور صالحین استان اظهار داشت: انسان صالح یعنی انسان کامل، و کمال برای انسان به صورت فطری و ذاتی یک مطلوب مشخص است و برای رسیدن به این مطلوب نباید فرصت را از دست داد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: وقتی انسان یک چیزی را چه به واقع کمال باشد و چه کمال پندارد برای آن جانفشانی می‌کند حتی اگر امری باشد که هیچ خاصیتی نداشته باشد.

وی افزود: باید زحمات ما برای چیزی باشد که ارزش داشته باشد و انتخاب ملاک و معیاری برای کمال، کار مشکلی نیست چرا که خداوند اینگونه خواسته و حقیقت دین را آن قرار داده است و آن فطرت انسانی است که باید از آن استفاده شود.
عبادی بیان کرد: آفرینش خداى تغییرپذیر نیست و بایدها و نبایدها در آنجا لحاظ شده و پاسخ اینها عالم و عامی می‌داند و خیلی از جاها افراد عامی بهتر از عالم‌های که خود را به وسواس گرفتار کردند، می دانند.

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: صداقت و خیانت، عدل و ظلم با یکدیگر تفاوت دارند؛ مخاطبی که جذب می‌شود برای اینکه به سمت خیر و کمال برود وعده اما و اگری و سر خرمن نیست اگر این مطلب را مخاطب به درستی بفهمد هرگز آن را رها و با هیچ چیزی معاوضه نمی کند اما اگر چنانچه به وعده‌های زبان و تشوق مردم متکی باشد راه به جایی نمی‌بر.
عبادی گفت: در فلسفه خلقت و کسب کمال در این عالم به همان میزانی که انسان از نظر سیستم بدنی در رحم ساخته می‌شود از جهت روحی و انسانی نیز در این عالم ساخته می‌شود و چون اینجا باید با کمالات ساخته شود نه تنها در این عالم ممکن است نتیجه شیرین ندهد بلکه شاید نتیجه تلخ بدهد.

وی عنوان کرد: خوبی و خیر و یا بد و زشت یک چیزی نیست که با شیرینی و تلخی تعریف شود ممکن است مسئله‌ای شیرین باشد اما برای انسان شر باشد چون نه انسان برای این عالم خلق شد و نه آن استعدادها نتیجه‌اش مربوط به این عالم است.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی اظهار داشت: صراط مستقیم و آنچه را که خداوند در ساختار فطرت آفریده بهترین راه برای رسیدن به کمال انسانی است وقتی انسان می‌خواهد از پیروی فطرت به معادت و آخرت بپیوندد نزدیکترین راه برای رسیدن به کمال است و طرح صالحین طرح کاملین است.

عبادی بیان کرد: برای اینکه در این راه خسته نشویم باید آن را به هیچ اما و اگری و امروز و فردایی موکول نکنیم و از تابلویی که خدا قرار داده حداکثر بهره را ببریم و در راه او تحمل کنیم و این راهیست که بزرگان به تبعیت از انبیاء و ائمه (ع) رفته‌اند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۳۶۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آیت الله عبادی , بیرجند , خراسان جنوبی