چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۹

شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون آیین‌نامه مجلس تصویب شد

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: ‌در نشست امروز کمیسیون مصوب شد آرای نمایندگانی که رأی مخالف، موافق و ممتنع می‌دهند و یا در رأی‌گیری شرکت نمی‌کنند، شفاف شود.
شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون آیین‌نامه مجلس تصویب شد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان تایم به نقل از فارس، سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس گفت: در جلسه امروز طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستور کمیسیون قرار داشت و ماده 119 آئین‌نامه مجلس در این باره اصلاح و تصویب شد. 

وی افزود: در ماده 119 آمده است که هیأت رئیسه موظف است تا مجلس را به وسایل الکترونیکی مجهز و به وسیله این سیستم الکترونیکی تعداد رأی‌گیری تعداد حاضران و آرای موافقان و مخالفان مشخص شود. 

سخنگوی کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: در اصلاحیه‌ای که در نشست امروز در این ماده اعمال شد، در زمان انتشار رأی موافقان و مخالفان اسامی نمایندگان موافق و مخالف و کسانی که رأی ممتنع دادند و یا در رأی‌گیری شرکت نکردند در معرض دید نمایندگان قرار می‌گیرد. 

محمودی خاطرنشان کرد: براساس این مصوبه چنانچه سیستم الکترونیکی دچار مشکل باشد رأی‌گیری‌‌های از طریق قیام و قعود و یا از طرق دیگر انجام می‌شود. تمدید این مدت با تصویب مجلس انجام می‌شود. 

وی افزود: طبق این مصوبه انتشار آرا در مواردی که به تشخیص هیأت رئیسه جنبه قشری، صنفی و یا منطقه‌ای دارد مجاز نخواهدبود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۳۷۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مجلس , خراسان جنوبی , انتخابات , شفافیت آرا