چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۱

مشارکت ۴۳ هزارنفر در پویش «لبخند رضایت» دانش آموزان نیازمند در خراسان جنوبی

مسئول بسیج فرهنگیان خراسان‌جنوبی از اجرای پویش سراسری «لبخند رضایت» در استان خبر داد و گفت: پویش سراسری «کمک مؤمنانه» با نام «لبخند رضایت» در دو فصل پاییز و زمستان با مشارکت آموزش‌ و پرورش و سازمان بسیج فرهنگیان استان برگزار می‌شود.
مشارکت ۴۳ هزارنفر در پویش «لبخند رضایت» دانش آموزان نیازمند در خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان تایم به نقل از فارس، علی قاسمی به طرح سراسری پویش «لبخند رضایت» اشاره کرد و اظهار داشت: این پویش در ادامه طرح مواسات و همدلی برگزار می‌شود و بسیج فرهنگیان و بسیج دانش‌آموزی کشور در این پویش نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه این طرح ملی با هدف کمک به کاهش بخشی از مشکلات آسیب‌دیدگان ناشی از بیماری کرونا و افراد نیازمند اجرا می‌شود، بیان داشت: بسیج فرهنگیان در راستای نهضت «کمک مؤمنانه» شروع به کار کرده و در زمینه توزیع رایگان ماسک، اقلام بهداشتی و بسته‌های معیشتی در مناطق محروم فعالیت کرده است.

مسئول بسیج فرهنگیان خراسان‌جنوبی تبیین کرد: پویش سراسری «کمک مؤمنانه» با نام «لبخند رضایت» در دو فصل پاییز و زمستان با مشارکت آموزش‌ و پرورش و سازمان بسیج فرهنگیان برگزار می‌شود.
قاسمی از اعلام آمادگی ۴۳ هزار و ۲۶۹ دانش‌آموز و فرهنگی استان برای مشارکت در این پویش خبر داد و افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این طرح می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره ‌حساب ۱۸۱۳۷۵۸۶۰۶۰۶۲۰۳۳۵ یا شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۱۱۳۳۷۱۷۶۰۰ به نام پیشگامان جهادی واریز کنند.

وی با اشاره به شیوع کرونا و تعطیلی فیزیکی مدارس در موج اول کرونا، مطرح کرد: تعطیلی ظاهری مدارس مشکلاتی برای برخی خانواده‌ها و مناطق مرزی روستایی در خصوص عدم آنتن‌دهی تلفن همراه به‌وجود آورد.
مسئول بسیج فرهنگیان خراسان‌ جنوبی ادامه داد: در این راستا گروه‌های جهادی بسیج فرهنگیان استان اعلام آمادگی کردند که قبل از آغاز سال تحصیلی جدید به مناطق محروم از آموزش اعزام شوند و مروری بر مسائل کتب سال قبل داشته باشند تا دغدغه خانواده‌ها کم شود.

قاسمی به حضور فرهنگیان بسیجی در عرصه‌های مختلف با شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: حضور در غربالگری‌های ورودی شهرها، کمک به ضدعفونی مدارس و ادارات، کمک به کادر درمان، توزیع اقلام بهداشتی و رزمایش مواسات از عرصه‌های خدمت‌رسانی فرهنگیان در بحران کرونا است.
وی خاطرنشان کرد: معلمان در ایام همه‌گیری ویروس کرونا به‌صورت میدانی و فعالیت در پیام‌رسان‌های مختلف، آموزش دانش‌آموزان را به پیش می‌برند و این نشان از جهادی و بسیجی بودن معلمان است که به معنای واقعی یک حرکت بسیجی و جهادی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۳۸۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج , خراسان جنوبی , کرونا , بیرجند , فرهنگیان