چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۳

اطلاع‌رسانی درباره ابتلای خانوادگی به کرونا ضروری است

دبیر کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا خراسان جنوبی گفت: براساس آمارهای منتشر شده و بازدیدهای میدانی، تعداد بالایی از مبتلایان به کرونا اعضای خانواده‌ها هستند و لازم است در این زمینه اطلاع‌رسانی کافی انجام شود.
اطلاع‌رسانی درباره ابتلای خانوادگی به کرونا ضروری است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، ناصر نبی‌زاده در چهل و سومین نشست کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات شورای اطلاع‌رسانی استان، بر اهمیت اطلاع‌رسانی درخصوص ابتلای خانوادگی به کرونا و لزوم قرنطینه افراد تاکید کرد.
وی مراجعه به‌موقع به مراکز درمانی را از دیگر موضوعات مهم و قابل پیگیری عنوان کرد و گفت: افراد با مشاهده کوچکترین علائم باید به مراکز درمانی ۱۶ ساعته مراجعه کنند تا فرصت طلایی درمان از دست نرود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به برگزاری جلسه اخیر ستاد ملی کرونا در محضر مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: سیاست‌های ایشان برای ستاد ملی کرونا و به تبع آن در ستادهای استانی، برنامه‌ریزی‌های منسجم، نو، همه‌گیر و گسترده و با تکیه بر قطع زنجیره ابتلای این بیماری در بسترهای متفاوت است.
وی همچنین به افزایش تبلیغات محیطی در سطح شهرهای استان اشاره و بیان کرد: درخصوص اطلاع‌رسانی از طریق پیامک نیز پیگیری‌های لازم در حال انجام است.

خراسان جنوبی که اوایل شهریور امسال با افزایش بیماران تنفسی در این استان به وضعیت هشدار بازگشته بود، بیش از یک ماه و نیم است که جزو استان‌های در وضعیت قرمز قرار دارد.
مراجعه بیماران تنفسی و کرونایی به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی استان خراسان جنوبی در هفته‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است و کماکان روند صعودی را طی می‌کند.

با تصویب ستاد استانی و تایید ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت‌های ۱۰گانه که از ۲ هفته قبل به این استان بازگشت، یک هفته دیگر تا نهم آبان ماه تمدید شد.
خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع کرونا که روز پنجشنبه - اول آبان - منتشر شد، هفت شهرستان‌ این استان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) و چهار شهرستان در وضعیت نارنجی (پرخطر) هستند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۳۹۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند