چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۱

هزینه کرد ۸۶ میلیارد تومانی برای ایجاد شهرک های کشاورزی

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان‌جنوبی از هزینه کرد ۸۶ میلیارد تومان برای ایجاد شهرک های کشاورزی در خراسان‌جنوبی خبر داد.
هزینه کرد ۸۶ میلیارد تومانی برای ایجاد شهرک های کشاورزی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی سورگی در نشست خبری اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه‌های منعقد شده در یک بازه زمانی مشخص هزار هکتار شهرک کشاورزی در قالب گلخانه‌ها، بارگاه زرشک و … باید ایجاد شود.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ۳۱ شهرک جدید برای خراسان‌جنوبی تصویب کرده‌ایم، بیان‌کرد: در حال حاضر ۲۳۶ هکتار را با همکاری شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور در سطح استان پروسه تملک آن را پیگیری کردیم که این موضوع ۶۲۰ میلیون تومان بار مالی برای شرکت شهرک‌ها داشته است.

سورگی ادامه‌داد: همچنین ۱۵۰ هکتار مطالعات نهایی آن انجام و در سامانه مربوطه بارگذاری شده است و ۵۶۱ هکتار نیز فاز یک مطالعات آن نهایی شده و مطالعات فاز دوم آن نیز ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی افزود: در مجموع تا یک ماه آینده ۷۱۱ هکتار مطالعات نهایی شده در خصوص شهرک‌های کشاورزی جدید خراسان‌جنوبی خواهیم داشت.
مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: شرکت شهرک‌های کشاورزی در خصوص مطالعات تاکنون حدود دو میلیارد تومان هزینه کرده است.

سورگی با بیان اینکه پنج شهرک کشاورزی در خراسان‌جنوبی وارد فاز اجرایی شده است، بیان‌کرد: این شهرک‌ها در شهرهای نهبندان، سربیشه، خوسف، سرایان و زیرکوه است.
وی با اشاره به اینکه برای چهار شهرک زیرکوه، خوسف، سرایان و بیرجند چهار پروانه حفاری گرفته‌ایم، اظهار کرد: این پروانه‌های حفاری برای شرکت شهرک‌های کشاورزی حدود ۱.۲ میلیارد تومان هزینه داشته است.
مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به هزینه‌های صورت گرفته برای گازرسانی به این شهرک‌ها بیان‌کرد: سرجمع بر اساس تفاهم نامه تاکنون ۸۶ میلیارد تومان از اعتبارات ملی برای ایجاد شهرک‌های کشاورزی در استان در قالب نهضت گلخانه‌ای هزینه کرده و یا در حال هزینه هستیم.

سورگی ادامه‌داد: ۸۲.۶ میلیارد تومان تسهیلات برای شهرک‌های خراسان‌جنوبی کشاورزی مصوب شده که امیدواریم با سهولت در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
وی یادآور شد: در جریان نهضت گلخانه‌ای برخی از سازمان‌ها در نوک پیکان هستند ولی موفقیت نهایی در این پروژه و نهضت نیازمند همکاری و همدلی و حساسیت همه دستگاه‌های ذی‌ربط است.
مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه نهضت گلخانه‌ای ۱۲ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند، گفت: با همان انرژی که تاکنون موضوع نهضت گلخانه‌ای در خراسان‌جنوبی را پیگیری کرده‌ایم با تغییر استاندار نیز موضوع را ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۳۹۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد , خراسان جنوبی , کشاورزی