پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۷

دانش‌آموزان در میدان مبارزه با کرونا| از فعالیت ۷۲ گروه جهادی تا اجرای طرح «نذر هوشمند»

مسئول بسیج دانش‌آموزی خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای شیوع این ویروس منحوس علی‌رغم تعطیلی مدارس، دانش‌آموزان بسیجی به‌صورت خودجوش هم پای دیگر اقشار وارد میدان شدند و اقدامات بسیار خوبی را در این حوزه رقم زدند.
دانش‌آموزان در میدان مبارزه با کرونا| از فعالیت ۷۲ گروه جهادی تا اجرای طرح «نذر هوشمند»
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محسن امانتی اظهار داشت: در حال حاضر ۷۸ درصد دانش‌آموزان خراسان‌جنوبی عضو بسیج دانش‌آموزی هستند و واحد مقاومت دانش‌آموزی در ۷۳ درصد مدارس استان فعال است.
وی از فعالیت ۷۲ گروه جهادی دانش‌آموزی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، عمرانی، و سازندگی خبر داد و بیان داشت: در تابستان امسال هشت هزار و ۶۴۰ نفر روز دانش‌آموز دختر و پسر از ۷۲ مدرسه استان در طرح «هجرت ۳» برای مرمت، زیبا سازی، بهسازی و تولید ملزومات بهداشتی شرکت کردند.

مسئول بسیج دانش‌آموزی خراسان‌جنوبی اشاره‌ای به اقدامات این مجموعه از زمان شیوع کرونا تاکنون کرد و تصریح کرد: از ابتدای شیوع این ویروس منحوس علی‌رغم تعطیلی مدارس، دانش‌آموزان بسیجی به‌صورت خودجوش هم پای دیگر اقشار وارد میدان شدند و اقدامات بسیار خوبی را در این حوزه رقم زدند.
 
امانتی با اشاره به مشارکت دانش‌آموزان جهادگر در ضدعفونی و گندزدایی مدارس، فضای اداری آموزش و پرورش و غیره، عنوان کرد: تهیه و توزیع پوسترهای تبلیغاتی مقابله با کرونا و پویش نقاشی «درخانه می‌مانیم» از دیگر فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی استان بوده است.
وی ضدعفونی معابر و خودروها و غربالگری عمومی توسط دانش‌آموزان در قالب طرح شهید «بهنام محمدی» را از دیگر اقدامات انجام شده ذکر و تبیین کرد: از ابتدای شیوع کرونا در استان دانش‌آموزان بسیجی و مربیان طرح شهید «بهنام محمدی» به‌صورت جهادی برای مقابله با کرونا وارد میدان شدند.

مسئول بسیج دانش‌آموزی خراسان‌جنوبی تهیه و توزیع پوسترهای تبلیغاتی مقابله با کرونا، پویش نقاشی با موضوعات «شکست کرونا» را از دیگر اقدامات بسیج دانش‌آموزی استان برشمرد و گفت: حضور دانش‌آموزان بسیجی در بیمارستان‌ها و اهدای گل به بیماران و کادر درمانی و نصب بنر، حضور در فضای مجازی در اطلاع‌رسانی و آموزش و سرگرمی از دیگر اقدامات این قشر است.
امانتی از اجرای مرحله سوم طرح «نذر هوشمند» طرحی برای حمایت از همکلاسی‌های نیازمند خبر داد و گفت: در این مرحله که تا آخر آبان‌ماه ادامه دارد، دانش‌آموزان بسیجی با حداقل مبلغ پنج هزار تومان برای خرید تبلت به کمک دانش‌آموزان بی‌بضاعت می‌آیند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۴۰۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند