پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۱

دوستی دولت‌های به ظاهر اسلامی با اسرائیل امری خلاف وحدت است

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: دوستی و رابطه دولت‌های به ظاهر اسلامی با اسرائیل امری خلاف وحدت است.
دوستی دولت‌های به ظاهر اسلامی با اسرائیل امری خلاف وحدت است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام احمد رضایی اظهارکرد: وحدت یکی از ارکان اساسی و بسیار مهم دین اسلام است و عامل و عنصری بسیار مهمی در برابر رخنه دشمن در جوامع اسلامی بوده است.

پیشرفت علمی و فرهنگ مسلمانان با وحدت محقق می‌شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه پیشرفت علمی و فرهنگ مسلمانان با وحدت محقق می‌شود، بیان‌کرد: امام (ره) از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بر موضوع وحدت تأکید فراوان داشتند و نابودی دشمن صهیونیستی را وابسته به آن می‌دانستند.
رضایی ادامه‌داد: متأسفانه امروزه شاهد هستیم که برخی از دولت‌های به ظاهر اسلامی قصد برقرار کردن رابطه و دوستی با رژیم صهیونیستی را دارند که این امر در وهله اول خلاف وحدت است.

وی با اشاره به اینکه این موضوع یک حیله انتخاباتی برای ترامپ است، گفت: اگر وحدت بین مسلمانان حدأقل در همین خاورمیانه برقرار بود هیچگاه آمریکا جرأت نمی‌کرد به بهانه‌های مختلف کشورهای اسلامی را اشغال و وارد منطقه ما شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه آمریکا همیشه به بهانه تأمین امنیت در کشورهای اسلامی دخالت می‌کند، اظهار کرد: امنیت با وحدت بین اقشار مختلف در یک جامعه محقق می‌شود و با وجود آن بهانه دخالت را از کشورهای بیگانه می‌گیریم.

تجربه وحدت در بحران سوریه
رضایی با اشاره به تجربه وحدت در بحران سوریه بیان‌کرد: در بحران سوریه ثابت شده با وحدت بین نیروهای مقاومت از ایرانی، سوری، لبنانی، پاکستانی و افغانستانی و سایر کشورها چگونه می‌توان داعش با آن ادعاهای بزرگ را نابود کرد.
وی با تأکید بر اینکه علما و روشنفکران دینی باید موضوع وحدت را به شدت در بین مردم تبیین کنند، ادامه‌داد: برای عملی شدن موضوع وحدت در گام اول باید از توهین به مقدسات به یکدیگر پرهیز و تلاش بر احترام به یکدیگر داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: متأسفانه گاه برخی از افراد در فضای مجازی جملات و اقداماتی علیه وحدت انجام می‌دهند که با توجه به رها شدگی این فضا مردم باید بینش خود را افزایش دهند.
رضایی یادآور شد: مردم روشن ضمیر وقتی کلیپ، مطلب و جمله در فضای مجازی می‌بینند باید بیندیشند که آیا این امر در راستای وحدت و یا خلاف آن است و به آسانی تحت تأثیر مطالب نشر یافته قرار نگیرند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۴۰۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیرجند , خراسان جنوبی , اسرائیل , دولت