پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۰

رزمایش مقابله با بیماری دامی در بیرجند برگزار شد

رییس شبکه دامپزشکی بیرجند گفت: رزمایش مقابله با بیماری شاربن با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در شهرستان بیرجند برگزار شد.
رزمایش مقابله با بیماری دامی در بیرجند برگزار شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، حسن علیزاده اعلام کرد که این رزمایش به مناسبت هفته پدافند غیرعامل و با هدف پیشگیری از بروز بیماری و خسارات احتمالی برگزار شد.
وی افزود: در این رزمایش که با همکاری اداره حفاظت محیط زیست در منطقه حفاظت شده باقران بیرجند برگزار شد، اکیپ مقابله با بیماری شبکه دامپزشکی بیرجند مراحل شناسایی، نمونه‌برداری و ضد عفونی منطقه آلوده را برعهده داشت.

رییس شبکه دامپزشکی بیرجند گفت: سیاه زخم یا بیماری شاربن از جمله بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است که در انسان به سه شکل جلدی یا پوستی، تنفسی و گوارشی مشاهده می‌شود که در بین آنها نوع جلدی شایع‌ترین شاربن انسانی است.
وی اضافه کرد: پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیرنظامی است که با اجرای آن می‌توان از بروز خسارات احتمالی جلوگیری کرد یا میزان خسارات و تلفات را به حداقل ممکن رساند.

علیزاده گفت: با توجه به ماهیت کار دامپزشکی به ویژه در حوزه مبارزه با بیماری‌های واگیر و برخی بیماری‌های نوپدید، برگزاری چنین مانورهایی باعث افزایش توان و آمادگی پرسنل دامپزشکی همچنین هماهنگی دستگاه‌های مرتبط در زمان بروز تهدید یا خطرات احتمالی می‌شود.
رزمایش تخصصی پدافند زیستی با موضوع مقابله با بیماری شاربن (سیاه زخم) همزمان با هفته پدافند غیرعامل با همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط از جمله حفاظت محیط زیست، دامپزشکی، منابع طبیعی، مرکز بهداشت و پلیس در منطقه حفاظت شده باقران بیرجند برگزار شد.

برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل سال ۱۳۹۹ با شعار «مقاومت فعال، تاب‌آوری حیرت انگیز؛ ایران قوی» پنجم آبان آغاز شد و تا ۱۲ آبان ‌ماه ادامه دارد.
استان مرزی خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و بیرجند مرکز آن است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۴۰۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دام , خراسان جنوبی , بیرجند , دامپزشکی