شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۹

۷۲ تیم جهادی بسیج دانش آموزی خراسان جنوبی درمیدان مبارزه با کرونا

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی خراسان جنوبی از فعالیت ۷۲ گروه جهادی دانش آموزی استان در میدان مقابله با کرونا خبر داد.
۷۲ تیم جهادی بسیج دانش آموزی خراسان جنوبی درمیدان مبارزه با کرونا
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ محسن امانتی با اشاره به هفته بسیج دانش آموزی بیان کرد: در سال جاری این هفته با شعار دانش آموز انقلابی، مقاومت و استکبارستیزی آغاز شده است.
وی بیان کرد: بسیج دانش آموزی اولین تشکلی بوده که در سال ۱۳۷۵ مصوبه قانون مجلس اسلامی را اخذ کرده و به وزارت رفاه و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده است.

سرهنگ امانتی با اشاره به رسالت‌های بسیج دانش آموزی بیان کرد: طبق رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب، رسالت‌های بسیج دانش آموزی همگام با سیاست‌های بسیج است.
وی با بیان اینکه با توجه به فرمایشات رهبری، بسیج دانش آموزی باید کانون رشد و توسعه تفکر بسیجی باشد، گفت: همچنین بر اساس فرمایش این رهبر فرزانه، بسیج دانش آموزی نیاز امروز مراکز آموزشی کشور است.
مسئول سازمان بسیج دانش آموزی خراسان جنوبی اظهار کرد: این سازمان همگام با سند تحول آموزش و پرورش، در دو بعد دانایی و توانایی دانش آموزان سیاست‌هایی را پیش رو دارد.

سرهنگ امانتی افزود: ایجاد روحیه همیاری، مسئولیت پذیری، آمادگی دفاع همه جانبه در انقلاب اسلامی و بست فرهنگ و تفکر بسیجی از جمله سیاست‌های سازمان بسیج دانش آموزی است.
وی بیان کرد: اجرای طرح‌هایی مانند یاوران ولایت، شورای علوی و فاطمی، کنگره ملی دانش آموز از جمله برنامه‌های سازمان در راستای واسپاری مسئولیت‌ها به دانش آموزان است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی خراسان جنوبی اظهار کرد: در راستای اجرای برنامه‌های سازمان، واحد پویندگان و پیشگامان در متوسطه اول و دوم و واحد امیدان در دوره دوم دبستان راه اندازی شده است.
وی استکبارستیزی ۱۳ آبان ماه را از جمله برنامه‌های هفته بسیج دانش آموزی دانست و گفت: پویش‌هایی در فضای مجازی با عنوان آمریکا باید از منطقه بیرون رود، تشکیل شده است.
سرهنگ امانتی از فعالیت ۷۲ گروه جهادی دانش آموزی در استان خبر داد و افزود: این گروه‌ها تاکنون اقدامات زیادی در راستای مقابله با کرونا انجام داده‌اند که این فعالیت‌ها ادامه دارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۴۱۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , بسیج دانش آموزی