شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۴

خورشید نردبانی برای اشتغال ۱۸۰ مددجوی کمیته امداد خراسان جنوبی

معاون کمیته امداد امام (ره) خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۱۸۰ پنل خورشیدی بین مددجویان این نهاد توزیع شده است.
خورشید نردبانی برای اشتغال ۱۸۰ مددجوی کمیته امداد خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، سید رضا حسینی بیان کرد: خراسان جنوبی با داشتن ۳۲۰ روز آفتابی ظرفیتی بالقوه در تولید انرژی خورشیدی دارد.
وی ادامه داد: در راستای ایجاد اشتغال برای مددجویان این نهاد، از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۱۸۰ پنل خورشیدی پنج کیلو واتی بین این قشر توزیع شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی افزود: طی سال گذشته و امسال متقاضیان به ازای هر پنل
خورشیدی ۳۵ تا ۴۵ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.
حسینی با بیان اینکه هر کیلووات به قیمت هزار و ۴۰ تومان از متقاضی خریداری می‌شود، گفت: هر پنل ماهیانه یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان درآمد دارد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری بیان کرد: در هفت ماهه سال جاری ۱۳۳ مددجو از طریق کاریابی‌ها و هزار و ۳۴ نفر هم از طریق طرح‌های اشتغال شاغل شده‌اند.
حسینی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۷۵ مربع فرش به ارزش ۱۰ میلیارد ریال توسط مددجویان کمیته امداد استان بافته شده است.

وی با بیان اینکه در هفت ماهه سال جاری هزار و ۱۳۲ نفر آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند، گفت: از این تعداد ۷۰۹ نفر آموزش‌های مقدماتی، ۴۸ نفر آموزش‌های مهارتی و ۳۷۶ نفر هم آموزش‌های پایدارسازی و توسعه را فراگرفته‌اند.
حسینی بیان کرد: در سال جاری ۱۷۴ میلیون ریال در راستای ارائه آموزش‌های اشتغال به جامعه مخاطب هزینه شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۴۱۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اشتغال , اقتصاد , خراسان جنوبی , کمیته امداد