خورشید نردبانی برای اشتغال ۱۸۰ مددجوی کمیته امداد خراسان جنوبی

10 آبان 1399 ساعت 12:34

معاون کمیته امداد امام (ره) خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۱۸۰ پنل خورشیدی بین مددجویان این نهاد توزیع شده است.


به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، سید رضا حسینی بیان کرد: خراسان جنوبی با داشتن ۳۲۰ روز آفتابی ظرفیتی بالقوه در تولید انرژی خورشیدی دارد.
وی ادامه داد: در راستای ایجاد اشتغال برای مددجویان این نهاد، از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۱۸۰ پنل خورشیدی پنج کیلو واتی بین این قشر توزیع شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی افزود: طی سال گذشته و امسال متقاضیان به ازای هر پنل
خورشیدی ۳۵ تا ۴۵ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.
حسینی با بیان اینکه هر کیلووات به قیمت هزار و ۴۰ تومان از متقاضی خریداری می‌شود، گفت: هر پنل ماهیانه یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان درآمد دارد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری بیان کرد: در هفت ماهه سال جاری ۱۳۳ مددجو از طریق کاریابی‌ها و هزار و ۳۴ نفر هم از طریق طرح‌های اشتغال شاغل شده‌اند.
حسینی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۷۵ مربع فرش به ارزش ۱۰ میلیارد ریال توسط مددجویان کمیته امداد استان بافته شده است.

وی با بیان اینکه در هفت ماهه سال جاری هزار و ۱۳۲ نفر آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند، گفت: از این تعداد ۷۰۹ نفر آموزش‌های مقدماتی، ۴۸ نفر آموزش‌های مهارتی و ۳۷۶ نفر هم آموزش‌های پایدارسازی و توسعه را فراگرفته‌اند.
حسینی بیان کرد: در سال جاری ۱۷۴ میلیون ریال در راستای ارائه آموزش‌های اشتغال به جامعه مخاطب هزینه شده است.

انتهای پیام/4


کد مطلب: 28415

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/28415/خورشید-نردبانی-اشتغال-۱۸۰-مددجوی-کمیته-امداد-خراسان-جنوبی

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir