شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۷

۳ نقطه مرزی در خراسان جنوبی میزبان کاروان سلامت هلال احمر شدند

۳ نقطه مرزی در خراسان جنوبی میزبان کاروان سلامت هلال احمر شدند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، احمد بخشی با اشاره به وضعیت بهداشت و درمان روستاهای مرزی استان بیان کرد: بسیاری از نقاط به دلیل دور بودن از مراکز خدماتی و امکانات رفاهی در سطح پایین بهداشتی قرار دارند.

وی با اشاره به روستاهای ذکری و گل نی در شهرستان درمیان اظهار کرد: مردم این دو روستای محروم طی چند سال گذشته از بیماری‌های پوستی رنج برده و مشکلات متعددی را متحمل بودند.
بخشی ادامه داد: خوشبختانه با ورود خیران، دستگاه‌های مختلف و هلال احمر استان، بسیاری از محرومیت‌های منطقه رفع شده و این حمایت‌ها ادامه دارد.
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات حمایتی هلال احمر بیان کرد: تاکنون کاروان‌هایی متشکل از متخصصین و خیرین به این مناطق اعزام شده و خدمات بهداشتی و معیشتی ارائه کرده‌اند.

بخشی از فعالیت دو روزه کاروان سلامت طی هفته گذشته در روستاهای کلاته بلوچ، ذکری و گل نی خبر داد و گفت: دکتر عمادی متخصص پوست و دو متخصص دیگر از دانشگاه رازی تهران در قالب این تیم به ارائه خدمت پرداختند.
وی از ویزیت ۱۲۰ بیمار در این روستاها خبر داد و افزود: همچنین دارو، البسه و بسته‌های غذایی به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال بین اهالی این مناطق توزیع شده است.
بخشی بیان کرد: توزیع و ارائه آموزش‌های مبنی بر حفاظت از پوست و راه‌های مقابله با کرونا از دیگر خدمات این تیم بوده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۴۱۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هلال احمر , خراسان جنوبی , بیرجند