پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۱

مصوبه جدید برای بیمه سلامت در عصر کرونا/ارزیابی وسع انجام نمی شود

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا، دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان، در دوره شیوع این ویروس بدون الزام به ارزیابی وسع، در اختیار مشمولین قرار می گیرد.
مصوبه جدید برای بیمه سلامت در عصر کرونا/ارزیابی وسع انجام نمی شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، علی اربابی در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا در کشور بیان کرد: بر اساس این مصوبات، دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان، در دوره شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا بدون الزام به ارزیابی وسع، در اختیار مشمولین قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: همچنین تا پایان سال جاری، متقاضیان پوشش بیمه رایگان در صورت سکونت در شهر، می‌توانند بدون ثبت درخواست ارزیابی وسع از پوشش بیمه پایه سلامت رایگان با اعتبار شش ماهه برخوردار شوند.
اربابی با بیان اینکه این گروه از بیمه شدگان مطابق ضوابط جاری، صرفاً امکان استفاده از خدمات بخش دولتی را خواهند داشت، اظهار کرد: همچنین برای این افراد دفترچه بیمه ۱۲ برگی صادر خواهد شد.

وی بیان کرد: افرادی که قصد استفاده از خدمات مؤسسات خصوصی دارند، می‌توانند بر اساس خود اظهاری و پرداخت حق بیمه کامل و یا با درخواست ارزیابی وسع و نتیجه آن و رعایت ضوابط مربوط به دوره انتظار، پوشش بیمه ایرانیان دریافت کنند.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی بیان کرد: برای آن دسته از بیمه شدگانی که دفترچه بیمه ایرانیان دریافت می‌کنند، پس از اعلام نتیجه ارزیابی وسع، امکان اعتراض به نتیجه اعلامی وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه بیمه شدگانی که در حال حاضر از پوشش بیمه سلامت همگانی رایگان برخوردار هستند، می‌توانند مطابق با ضوابط موجود پس از ابطال دفترچه بیمه سلامت، از پوشش بیمه ایرانیان برخوردار شوند، گفت: همچنین روستاییان، ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و عشایر می‌توانند تا پایان سال جاری بدون ارزیابی وسع، دفترچه بیمه روستاییان رایگان با اعتبار شش ماهه دریافت کرده و یا دفترچه بیمه فعلی خود را در صورت اتمام اعتبار تمدید کنند.

اربابی بیان کرد: امکان انصراف و استرداد وجه برای بیمه شدگانی که با پرداخت حق بیمه در دوره انتظار ۱۰ روزه قرار دارند، وجود ندارد.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی ادامه داد: برای این افراد در صورت بستری شدن در بیمارستان، صدور معرفی نامه بستری امکان پذیر است.
اربابی بیان کرد: در راستای جلوگیری از شیوع کرونا، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به پنل ISC درخواست خود را در سامانه ثبت و پس از انتخاب، به پیشخوان مورد نظر مراجعه و دفترچه بیمه خانوار را دریافت کنند.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۵۱۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیمه سلامت , خراسان جنوبی , بیرجند , کرونا