شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۴

بیمه شوید بدون ارزیابی

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی از صدور رایگان دفترچه بیمه سلامت بدون ارزیابی وسع برای افرادی که تحت هیچگونه بیمه‌ای نیستند، خبر داد.
بیمه شوید بدون ارزیابی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، علی اربابی اظهار کرد: بر طبق مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونای کشور، دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان در دوره شیوع بیماری کرونا، بدون انجام ارزیابی وسع در اختیار مشمولان قرار می‌گیرد.
وی افزود:  دفترچه بیمه یک موضوع مهم در زندگی افراد است که باید از آن صیانت کنند چراکه ممکن است ازطریق افراد سودجو پیشنهاداتی به ویژه به افراد دارای بیماری خاص داده شود که نباید مورد سوء استفاده قرار بگیرند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی ادامه داد: افرادی که قصد دارند از خدمات موسسات خصوصی استفاده کنند، مانند گذشته می‌توانند براساس خوداظهاری و پرداخت حق بیمه کامل و یا با درخواست ارزیابی وسع، پوشش بیمه ایرانیان دریافت کنند.
اربابی تصریح کرد: تا پایان سال جاری، متقاضیان پوشش بیمه رایگان در صورت سکونت در شهر، می‌توانند بدون ثبت درخواست ارزیابی وسع از پوشش بیمه پایه سلامت رایگان با اعتبار شش ماهه برخوردار شوند که صرفا امکان استفاده از خدمات بخش دولتی را خواهند داشت و برای این افراد دفترچه بیمه ۱۲ برگی صادر خواهد شد.

وی، مراجعه به سامانه ISC را برای ثبت درخواست عنوان کرد و گفت: بیمه‌شدگانی که در حال حاضر از پوشش بیمه سلامت همگانی رایگان برخوردار هستند، می‌توانند مطابق با مقررات موجود پس از ابطال دفترچه بیمه سلامت، از پوشش بیمه ایرانیان برخوردار شوند.
اربابی در مورد افرادی که در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر زندگی می‌کنند و همچنین عشایر، یادآور شد: این افراد نیز می‌توانند تا پایان امسال، دفترچه بیمه روستاییان رایگان را با اعتبار شش ماهه بدون ارزیابی وسع، دریافت کرده و یا دفترجچه خود را تمدید کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۵۲۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیمه سلامت , خراسان جنوبی , بیرجند , کرونا