يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۸

محدودیت‌های کرونایی در ماهیرود قابل اعمال نیست

مدیرکل گمرکات خراسان‌جنوبی با بیان اینکه محدودیت‌های کرونایی چون حضور یک سوم کارکنان در مرز ماهیرود قابل اعمال نیست، گفت: ۵۰درصد پست های سازمانی ماهیرود خالی است.
محدودیت‌های کرونایی در ماهیرود قابل اعمال نیست
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، محمد علی خاشی اظهار کرد: محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای فعالیت اصناف و بانک‌ها و همچنین حضور یک سوم کارکنان در ادارات به هیچ وجه در مرز ماهیرود قابلیت اجرا ندارد.

مدیرکل گمرکات خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در حال حاضر دو باجه بانکی در پایانه مرزی ماهیرود وجود دارد که علی‌رغم تعطیلی یک هفته‌ای فعالیت حضوری بانک‌ها در داخل شهرهای خراسان‌جنوبی، همچنان فعال هستند.
خاشی با اشاره به اینکه وجود بانک در مرز یک رکن مهم فعالیت اقتصادی است، ادامه داد: به محض اینکه دستورالعمل محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای فعالیت بانک‌ها و حضور یک سوم کارکنان به ما رسید با ارسال نامه‌ای تأکید کردیم که اجرای این مصوبات در مرز ماهیرود امکان ندارد و مسئولان نیز پذیرفتند.

وی گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد از پست‌های اداری و سازمانی در گمرک ماهیرود خالی است و اگر همین ۵۰ درصد باقیمانده نیز تنها یک سوم آنان کار کنند، عملاً کار و فعالیت تجاری و بازرگانی در ماهیرود تعطیل می‌شود.
مدیرکل کل گمرکات خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر روزی ۷۰۰- ۸۰۰ کامیون از مرز ماهیرود وارد و خارج می‌شوند که اگر بخواهیم مصوبه حضور یک سوم کارکنان را اجرایی کنیم این میزان به ۱۰۰ کامیون می‌رسد.

خاشی بیان‌کرد: در شرایط اقتصادی فعلی کشور به هیچ وجه نمی‌توان کار و تلاش و تبادل تجاری بین‌المللی را تعطیل کرد و از این جهت کارمندان در گمرک و مرز ماهیرود از ابتدای شیوع کرونا تاکنون حتی یک روز نیز مرخصی و تعطیلی خاص و ویژه کرونا نداشته‌اند.
وی یادآور شد: همانطور که بارها در گزارش‌های متعدد بیان شده مرز ماهیرود از ابتدای شیوع کرونا با همکاری طرف افغانستانی همچنان فعالیت تجاری را برقرار داشته است.
مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی گفت: هر چند نمی‌توانیم محدودیت‌های در نظر گرفته شده را در مرز اعمال کنیم ولی رعایت پروتکل‌های بهداشتی چون فاصله گذاری فیزیکی و زدن ماسک را بیش از قبل مراعات خواهیم کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۵۳۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بازارچه مرزی , ماهیرود , خراسان جنوبی , صادرات , اقتصاد , کرونا