يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸

تبلور توانمندسازی و اشتغالزایی در چشم‌انداز دو نهاد انقلابی

رییس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: در حوزه فعالیت‌های توانمندسازی و اشتغال و کمک به تجاری سازی لازم است با چارچوب‌های جهاددانشگاهی آشنا شده و زمینه فعالیت و تفاهم جدیدی فراهم شود تا بتوانیم از ظرفیت و پتانسیل مجموعه جهاددانشگاهی ببریم.
تبلور توانمندسازی و اشتغالزایی در چشم‌انداز دو نهاد انقلابی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهدی هنری، امروز یکشنبه ۲۵ آبان در نشست با رییس و معاونان جهاددانشگاهی استان اظهار کرد: در حوزه اشتغال تفاهم نامه‌هایی برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف به امضا رساندیم.

وی افزود: جهاددانشگاهی یکی از نهادهایی است که با کار در حوزه مشاغل خانگی و خرد می‌توان از ظرفیت آن استفاده کرد چراکه این فعالیت‌ها از جنس فعالیت‌های بسیج سازندگی است.
رییس بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: در حوزه فعالیت‌های توانمندسازی و اشتغال و کمک به تجاری سازی لازم است با چارچوب‌های جهاددانشگاهی آشنا شده و زمینه فعالیت و تفاهم جدیدی فراهم شود تا بتوانیم از ظرفیت و پتانسیل مجموعه
جهاددانشگاهی ببریم.

هنری ادامه داد: در بحث بسیج سازندگی یکی از فعالیت‌هایی که تعریف شد و محور فعالیت‌های اصلی حوزه اشتغالزایی، اقتصاد مقاومتی و کمک به اشتغال و توانمندسازی جوامع روستایی و کارآفرینی است.
وی اظهار کرد: در دو سال اخیر کاری را با آموزش تسهیلگری در حوزه توانمندسازی و ایجاد صندوق‌های قرض الحسنه مردمی انجام دادیم که در مناطق مختلف استان مشغول فعالیت هستند.
رییس بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: ایجاد صندوق‌های قرض‌الحسنه برای تجمیع سرمایه‌های خرد و ترویج کار گروهی در مناطق هدف آغاز شده و با بررسی مسائل مبتنی بر علم روز کار خود را آغاز کرده است.

هنری اظهار کرد: حدود ۴۳۰ صندوق در محلاتی که قابلیت داشتند ایجاد شده که بسیج سازندگی تسهیلگری و پشتیبانی را انجام می‌دهد و براساس آن خوداشتغالی ایجاد شده است که در این راستا ظرفیت خیرین را نیز احصا کردیم.
وی بیان کرد: در حوزه مشاغل روستایی یکی از ضعف‌ها بازاریابی است که با بهره گیری از ظرفیت بنیاد تعاون بسیج با راه اندازی نمایشگاه و فروشگاه دائمی محصولات و همچنین بسترسازی برای فروش در خارج استان کمک خوبی به شبکه سازی کردیم که اکنون بالغ بر ۲۴۰ نفر در این زمینه محصولات خود را ارائه می‌کنند.

رییس بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: در برخی مناطق به دنبال قطب سازی محصولات هستیم، افزود: در حوزه تدوین سند اشتعال روستایی همکاری با جهاددانشگاهی داشتیم و امسال با توجه به پژوهش‌های جهاددانشگاهی در حوزه محصولات استراتژیک فعالیت خود را در قالب تفاهم نامه جدید آغاز می‌کنیم.
هنری یادآور شد: امیدواریم بتوانیم در زمینه ایجاد فعالیت‌های جدید براساس اهداف مشترک دو نهاد گام برداریم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۵۳۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اشتغال , اقتصاد , خراسان جنوبی , بسیج سازندگی