سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۸
استاندار خراسان جنوبی:

شایسته نیست خراسان جنوبی با ذخایر معدنی غنی استانی محروم نامیده شود

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ذخایر معدنی غنی با کانیهای متنوع استان گفت: شایسته نیست خراسان جنوبی با چنین استعدادهایی، استانی محروم نامیده شود.
شایسته نیست خراسان جنوبی با ذخایر معدنی غنی استانی محروم نامیده شود
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، حمید ملانوری شمسی شامگاه دوشنبه در نشست کاری با رئیس و معاونان سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اظهار داشت: راه اندازی و توسعه فروشگاه های اینترنتی و تلفنی باید در اولویت کار سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی می‌تواند در این زمینه نمونه و الگویی برای دیگر استان‌ها باشدبه تأکید رئیس جمهور برای توسعه دولت الکترونیک، اشاره کرد و گفت: گسترش این زیرساخت برای دسترسی راحت تر به خدمات دولت در راستای حفظ سلامت مردم است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت باید با استفاده از ظرفیت کارشناسان و متخصصان حوزه های مختلف برای تحقق این طرح همت گمارد.
ملانوری شمسی تأکید کرد: خراسان جنوبی می تواند اولین استانی باشد که سطح دسترسی مردم به کلیه خدمات را در بستر اینترنت و تلفن فراهم می کند.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد:عرضه کالا و خدمات در این بستر با محدودیت مواجه نیست و در این شرایط کرونایی، بهترین موقعیت برای تأمین نیازهای آحاد افراد جامعه است.
وی سازمان صنعت، معدن و تجارت را به دلیل گستره کار و جامعه هدف از بخش‌های مهم برشمرد و گفت: تأمین نیازهای آحاد افراد جامعه به شکل عادلانه و در دسترس از مهمترین وظایف این حوزه است که اگر کوتاهی در آن رخ دهد، تضییع حق الناس شده است.
ملانوری شمسی از ذخایر معدنی غنی با کانی های متنوع استان گفت و اظهار داشت:  شایسته نیست خراسان جنوبی با چنین استعدادهایی، استانی محروم نامیده شود.
وی افزود: اگر چه کاستی‌هایی در برخی حوزه‌ها در استان وجود دارد اما با مطالعه درست و بهره‌برداری مناسب از ذخیره‌های معدنی می‌توان به رفع این نیازها اقدام کرد.

استاندار خراسان جنوبی، خام فروشی را از مشکلات اساسی همه استان‌ها عنوان کرد و گفت: برای بهره برداری از ظرفیت‌های مختلف استان باید صنعتی قوی داشته باشیم.
ملانوری شمسی با اشاره به اقدام سازمان صنعت، معدن و تجارت در زمینه تدوین اطلس جامع صنعت و معدن استان گفت: این اطلس باید به گونه ای تهیه گردد که علاقمندان را به سرمایه گذاری در حوزه های صنعت و معدن خراسان جنوبی ترغیب کنند.
وی تصریح  کرد: چنانچه سرمایه‌های داخلی برای بهره برداری از پتانسیل‌ها و فرآوری محصولات کفاف ندهد، لازم است از سرمایه‌های بیرونی استفاده شود.

استاندار خراسان جنوبی جذب سرمایه‌های بیرونی را هنر مدیریت خواند و گفت: سرمایه‌گذاری‌ها باید اشتغال ایجاد کند، به درآمدزایی بینجامد و توسعه به همراه داشته باشد.
وی با بیان اینکه استفاده از سرمایه‌گذاری‌های خارجی و خارج استان باید با رعایت صرفه و صلاح منطقه، صورت گیرد مرز را نیز ظرفیت خوبی برای تجارت و بازرگانی استان برشمرد و گفت: با برنامه ریزی درست، می توان از این ظرفیت به خوبی بهره برد.
ملانوری شمسی از متولیان امر خواست؛ راهکارهای بهره برداری از ظرفیت های استان را جمع بندی نمایند تا موارد در پایتخت پیگیری شود.
وی با بیان اینکه با بسیج همه امکانات و شرایط باید انقلابی در حوزه صنعت و معدن استان رخ دهد.افزود:باید با برنامه های مدون و بهره برداری از ذخایر معدنی و توسعه صنایع، رتبه‌های استان را ارتقاء دهیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۵۴۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سازمان صنعت، معدن و تجارت , خراسان جنوبی , کرونا , سازمان صمت , ملانوری