چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۱

یخبندان شبانه در خراسان جنوبی/کشاورزان تمهیدات لازم را برای پیشگیری از سرمازدگی محصولات خود به کار ببرند

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از وقوع یخبندان شبانه با ادامه روند کاهشی دما در استان خبر داد و گفت: در این راستا کشاورزان باید تمهیدات لازم را برای جلوگیری از سرمازدگی محصولا خود انجام دهند.
یخبندان شبانه در خراسان جنوبی/کشاورزان تمهیدات لازم را برای پیشگیری از سرمازدگی محصولات خود به کار ببرند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا خندان رو اظهار کرد: با ادامه روند کاهشی دام طی شب گذشته وقوع یخبندان شبانه در اکثر نقاط استان دور از انتظار نیست.
وی با بیان اینکه از 48 ساعت گذشته تا امروز روند دمای هوا 5 تا 7 درجه کاهش داشته است، گفت: در این راستا سرما و یخبندان رخ داده که تهیه سوخت برای مرغداری‌ها، دامداری‌ها و گلخانه‌ها نیزباید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی ادامه داد: با توجه به الگوی نقشه‌های پیش یابی و خروجی مدل‌های هواشناسی، برای امروز آسمان استان به طور موقت صاف و آفتابی خواهد بود و شرایط جوی از روز پنجشنبه تا اوایل هفته آینده نیمه ابری تا ابری پیش بینی می‌شود.

خندان رو یادآور شد: دمای هوا در خراسان جنوبی طی روزها و هفته‌های اخیر از پنج تا هفت درجه کاهش داشته است و بیرجند و سربیشه از سردترین شهرهای کشور بوده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: اداره کل هواشناسی از کشاورزان و بهره‌برداران قاضا دارد که تمهیدات لازم برای پیشگیری از سرمازدگی محصولات را به کار گیرند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۶۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هواشناسی , بیرجند , خراسان جنوبی , سرما