استاندار خراسان‌جنوبی:

رایزنی‌ها برای بازگشایی مرز یزدان ادامه دارد

8 آذر 1399 ساعت 9:45

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه رایزنی‌ها برای بازگشایی مرز یزدان ادامه دارد، گفت: امیدواریم با توجه به این رایزنی‌ها شاهد بازگشایی این پایانه مرزی در آینده نزدیک باشیم.


به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، حمید ملأ نوری اظهار کرد: بازارچه‌ها و پایانه‌های مرزی در خراسان‌جنوبی نقش بسیار مهم و غیر قابل انکاری در افزایش تبادلات تجاری با کشور افغانستان، اشتغال‌زایی و در نهایت توسعه اقتصادی دارد.
استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه متأسفانه در استان در حال حاضر تنها پایانه مرزی ماهیرود فعال و سه بازارچه دیگر تعطیل است، بیان‌کرد: بعد از شروع به فعالیت در خراسان‌جنوبی به عنوان استاندار یکی از اولین اقدامات صورت گرفته بازدید از مرز و همچنین پایانه مرزی یزدان بود.

ملانوری در خصوص اقدامات صورت گرفته در خصوص بازگشایی پایانه مرزی یزدان ادامه‌داد: این بازگشایی منوط به هماهنگی‌ها و تفاهم‌ها و رایزنی‌های بیشتر بین مقامات دو کشور ایران و افغانستان است.
وی با اشاره به پیگیری‌ها و وعده‌های داده شده در زمینه بازگشایی بازارچه مرزی یزدان گفت: رایزنی‌ها با طرف افغانستانی برای بازگشایی بازارچه یزدان ادامه دارد و از این جهت امیدواریم در آینده نزدیک شاهد بازگشایی این پایانه مرزی باشیم.

استاندار خراسان‌جنوبی در پاسخ به سوال پیرامون این موضوع که طرف افغانستانی برای بازگشایی پایانه مرزی یزدان مسائلی را مطرح و از این جهت موانعی بر سر راه ایجاد می‌شود، گفت: هدف از گفت‌وگوها و رایزنی‌های دو جانبه نیز همین است که درخواست‌های یکدیگر را بشنویم و با رفع موانع به یک تفاهم برای بازگشایی برسیم.
ملانوری در زمینه جاده‌های مواصلاتی مرزی و ترانزیتی خراسان جنوبی نیز گفت: از پروژه‌های مهم عمرانی در خراسان جنوبی پروژه‌های مرتبط با راه‌ها است.

وی با بیان اینکه متأسفانه هنوز بسیاری از جاده‌های خراسان‌جنوبی دوبانده نشده است، اظهار کرد: با این وجود اقدامات بسیار خوبی در دستور کار و یا در حال پیگیری است و با اعتبارات در نظر گرفته شده وضعیت راه‌ها در آینده بهتر خواهد شد.
استاندار خراسان‌جنوبی یادآورشد: در این میان وضعیت راه‌های مواصلاتی و ترانزیتی خراسان‌جنوبی چون جاده ماهیرود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در این زمینه نیز اقداماتی صورت گرفته است.

انتهای پیام/4


کد مطلب: 28634

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/28634/رایزنی-ها-بازگشایی-مرز-یزدان-ادامه

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir