شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۵

کاهش ۳۹ درصدی تردد در محورهای خراسان جنوبی/تذکر به ۳۰ هزار راننده

فرمانده پلیس راه خراسان جنوبی از کاهش ۳۹ درصدی تردد وسایل نقلیه در محورهای استان بعد از اجرای طرح محدودیت های ترافیکی خبر داد و گفت: ۳۰ هزار و ۶۰۰ راننده تذکر گرفته اند.
کاهش ۳۹ درصدی تردد در محورهای خراسان جنوبی/تذکر به ۳۰ هزار راننده
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ علیرضا رضایی با اشاره به طرح محدودیت‌های کرونا بیان کرد: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا در کشور و خراسان جنوبی، محدودیت‌هایی در تردد در شهرهای قرمز و نارنجی اعمال شد.
وی با بیان اینکه بر اساس این محدودیت‌ها، ورود پلاک‌های غیر بومی به داخل و خروج پلاک‌های بومی به خارج از شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است، گفت: همچنین ورود خودرو بومی که شهرهای زرد به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است.

سرهنگ رضایی با بیان اینکه این طرح در ۱۱ مرکز شهرستان در حال انجام است، اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون همراهی و همکاری مردم خوب بوده و هیچ تنشی بین پلیس و شهروندان وجود نداشته است.
وی با بیان اینکه در این طرح ۳۰ هزار و ۶۰۰ راننده تذکر لسانی گرفته‌اند، افزود: همچنین پنج هزار و ۳۰۰ راننده با توجه به پلاک‌ها اجازه ورود به شهرها را نداشته و برگشت داده شده‌اند.

کاهش تردد ۱۵۰ هزار وسیله نقلیه
فرمانده پلیس راه خراسان جنوبی از کاهش ۳۹ درصدی تردد وسیله نقلیه در محورهای استان خبر داد و گفت: در پنج روز از اعمال محدودیت‌ها، ۱۵۰ هزار کاهش تردد وسیله نقلیه داشته‌ایم.
سرهنگ رضایی اظهار کرد: همچنین در این طرح دو هزار و ۸۰۰ راننده که محدودیت‌ها را رعایت نکردند پیامک ارسال شده و ۵۵۰ وسیله نقلیه هم جریمه شده‌اند.

وی با اشاره به ممنوعیت تردد در داخل شهرهای نارنجی و قرمز از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح، بیان کرد: بالغ بر ۹۴ درصد مردم و رانندگان این محدودیت‌ها را رعایت کرده‌اند.
سرهنگ رضایی بیان کرد: تردد وسایل نقلیه در شهر توسط دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف کنترل می‌شود و نیروهای راهور هم به صورت محسوس و نامحسوس نظارت دارند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۶۳۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , نیروی انتظامی