شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۱

معدن؛ منبع جدید درآمد دهیاری‌ها و شهرداری‌های خراسان‌جنوبی

معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان‌جنوبی گفت: بر اساس مصوبه شورای معادن استان در سال گذشته، برخی از معادن در اختیار دهیاری‌ها و شهرداری‌ها قرار می‌گیرد.
معدن؛ منبع جدید درآمد دهیاری‌ها و شهرداری‌های خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی، مشیرالحق عابدی در شورای معادن استان خراسان‌جنوبی اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای معادن استان در سال گذشته، برخی از معادن در اختیار دهیاری‌ها و شهرداری‌ها قرار می‌گیرد.
وی افزود: این اقدام در راستای ایجاد درآمد پایدار برای دهیاری‌ها و شهرداری‌ها و به تبع توسعه خدمات شهری و روستایی صورت می‌گیرد.

درآمد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از فروش مواد معدنی
معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌توانند با فروش مواد معدنی در اختیار به دهیاری‌ها و شهرداری‌های دیگر مناطق، درآمدزایی نمایند، اضافه کرد: انتفاع دهیاری‌ها و شهرداری‌ها از این معادن، تابع قانون است و طی کردن تمام مراحل قانونی را می‌طلبد.
عابدی عنوان داشت: بر اساس مصوبه شورای معادن استان، صرفاً محدوده‌هایی در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار می‌گیرد که برای امور عمرانی آن‌ها مفید است.

واگذاری معادن شن، ماسه، سنگ لاشه و خاک رس
وی بیان داشت: معادن شن، ماسه، سنگ لاشه و خاک رس از جمله مواردی است که در فهرست واگذاری به دهیاری‌ها و شهرداری‌ها قرار دارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۶۳۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم ، معدن , خراسان جنوبی , کرونا , اشتغال