سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۴

شبانه روزی شدن مرز ماهیرود نیازمند تقویت زیر ساخت‌ها است

رایزن اقتصادی ایران در افغانستان گفت: شبانه روزی شدن مرز ماهیرود نیازمند تقویت زیر ساخت‌ها است.
شبانه روزی شدن مرز ماهیرود نیازمند تقویت زیر ساخت‌ها است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، مرتضی خسروی رایزن اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان در دیدار با اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند بیان‌کرد: در شرایط تحریم، فعالیت تجاری در مرز ماهیرود نه تنها خدمت به مردم خراسان‌جنوبی بلکه در حقیقت کمک به اقتصاد کشور است.

رایزن اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با بیان اینکه تجار خراسان‌جنوبی با عزتمندی کار و تلاش می‌کنند، ادامه‌داد: با سفر به خراسان جنوبی و بازدید از مرز ماهیرود دیدگاه من به این منطقه تغییر کرد و در حال حاضر آن را منطقه‌ای رو به پیشرفت می‌دانم.
خسروی با اشاره به اینکه پاکستان در افغانستان فعالیت‌های بسیار جدی را دنبال می‌کند، بیان‌کرد: باید تلاش کنیم که نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان‌جنوبی را تقویت کنیم.

بازگشایی پایانه مرزی یزدان را پیگیری می‌کنیم
وی با بیان اینکه راهی برای بازگشایی بازارچه و پایانه مرزی یزدان از طریق رایزنی با طرف افغانستانی خواهیم یافت، گفت: مشکل عدم توازن تجاری با کشور افغانستان را باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق و پیگیری‌های مستمر رفع کنیم.

رایزن اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با تأکید بر اینکه حضور فیزیکی در افغانستان را باید بیشتر کنیم، اظهارکرد: شبانه‌روزی شدن مرز ماهیرود بسیار مطلوب است ولی نیازمند تقویت زیرساخت‌ها و نیروی انسانی در مرز است.
خسروی با بیان اینکه حضور تجار در نمایشگاه‌ها را نیز باید جدی بگیریم، یادآور شد: فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان را نیز باید به اطلاع سرمایه‌گذاران افغانستانی نیز برسانیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۶۴۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بازارچه مرزی , ماهیرود , خراسان جنوبی , صادرات , اقتصاد , کرونا