سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۶

۷۹ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) خراسان جنوبی خودکفا شدند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: ۷۹ خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان در هشت ماهه سال جاری خودکفا و از چرخه حمایت خارج شده‌اند.
۷۹ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) خراسان جنوبی خودکفا شدند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزری مهر، سید رضا حسینی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۷۵ متر مربع فرش توسط مددجویان کمیته امداد استان بافته شده است.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی این فرش‌ها ۱۰ میلیارد ریال بوده که عاید مددجویان شده است، افزود: مددجویان کمیته امداد هر ساله بخش قابل توجهی فرش تولید می‌کنند که فروش آنها سهم بسزایی در تامین معیشت آنها دارد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اظهار کرد: در هشت ماهه سال جاری ۷۹ خانوار خودکفا و از چرخه حمایتی کمیته امداد استان خارج شده‌اند.

حسینی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال بیان کرد: در هشت ماهه سال جاری هزار و ۹۷۰ نفر آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.
وی ادامه داد: از این تعداد هزار و ۱۳۶ نفر آموزش‌های مقدماتی، ۱۸۲ نفر آموزش‌های مهارتی و ۶۵۲ نفر هم آموزش‌های پایدارسازی و توسعه را فراگرفته‌اند.
حسینی بیان کرد: در راستای ایجاد اشتغال برای مددجویان این نهاد، از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۱۸۹ پنل خورشیدی پنج کیلو واتی بین این قشر توزیع شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی افزود: طی سال گذشته و امسال متقاضیان به ازای هر پنل خورشیدی ۳۵ تا ۴۵ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.
حسینی با بیان اینکه هر کیلووات به قیمت هزار و ۴۰ تومان از متقاضی خریداری می‌شود، گفت: هر پنل ماهیانه یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان درآمد دارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۶۴۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , خراسان جنوبی , اقتصاد , اشتغال