دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۳

همکاری سه‌ جانبه برای زیباسازی ورودی‌های بیرجند آغاز شد

ساماندهی، زیباسازی و درختکاری ورودی‌های شهر بیرجند در دستور کار شهرداری، شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل منابع طبیعی خراسان جنوبی قرار گرفت.
همکاری سه‌ جانبه برای زیباسازی ورودی‌های بیرجند آغاز شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بیرجند، نشست مشترک شهردار، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با هدف تبادل اطلاعات درخصوص ساماندهی و زیباسازی ورودی‌های شهر بیرجند برگزار شد.

شهردار بیرجند در این دیدار ورودی‌های شهر را اولین و تاثیرگذارترین فضای شهری در مواجهه با شهر برشمرد و گفت: ورودی شهر باید بتواند برای گردشگران و مسافران جذابیت لازم را ایجاد کند و بر همین اساس بهسازی ورودی‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

محمدعلی جاوید با تاکید بر اینکه طرح جامع و کامل برای بهبود وضعیت ورودی‌ها ترسیم شده است، گفت: برای همین شهرداری بیرجند در صورت همکاری و مشارکت نهادهای ذیربط، نگاه ویژه‌ای به مناسب‌سازی ورودی‌های شهر دارد تا بر زیبایی شهر بیرجند افزوده شود.

وی با اشاره به بهسازی میدان سردار شهید سلیمانی (میدان فرودگاه) و میدان آیت الله عبادی توسط شهرداری تصریح کرد: در راستای توجه ویژه به زیباسازی ورودی‌های شهر، بهسازی میادین ورودی‌ها از سمت مشهد و کرمان در حال انجام است که قطعا با مشارکت شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل منابع طبیعی کاشت گونه‌های گیاهی نیز صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی هم با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه در راستای بهسازی، درختکاری و اجرای شبکه آبرسانی ورودی‌های شهر بیرجند گفت: با توجه به محدویت‌های آبی فراوان، فرصت‌های آبی را نباید نادیده گرفت.
احمد قندهاری افزود: با همین چشم‌انداز در صورت همکاری سایر نهادها، شرکت آب منطقه‌ای مکلف به تامین آب ورودی‌های شهر است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۶۶۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , بیرجند , شهرداری