يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۳
دبیر ستاد پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی مطرح کرد:

۹ شهرستان خراسان جنوبی در وضعیت زرد کرونا/پرهیز جدی از دورهمی ها

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر دو شهرستان سربیشه و بشرویه در وضعیت آبی و مابقی شهرستان ها در وضعیت زرد کرونا هستند.
۹ شهرستان خراسان جنوبی در وضعیت زرد کرونا/پرهیز جدی از دورهمی ها
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا شریف زاده با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در خراسان جنوبی بیان کرد: تاکنون ۳۴ هزار و ۷۲۲ نمونه از بیماران مشکوک به کرونا اخذ شده که از این تعداد ۱۴ هزار و ۶۲۲ نمونه مثبت بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار تا پایان وقت اداری دیروز طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۱ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که نسبت به روزهای اوج ویروس یک پنجم شده است.
شریف زاده با بیان اینکه ۲۷ بیمار بستری قطعی کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند، افزود: از این تعداد ۱۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
وی با بیان اینکه حال سه بیمار کرونایی مساعد نیست، اظهار کرد: شمار فوتی‌های ناشی از این ویروس در استان به ۷۲۹ مورد رسیده است.

میزان ورود تجمعی به استان به ۱۷۶۹ در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت رسید
شریف زاده با بیان اینکه میزان ورود تجمعی خراسان جنوبی به هزار و ۷۶۹ در ۱۰۰ هزار نفر افزایش یافته است، گفت: شهرستان های طبس، بشرویه، سرایان، فردوس به ترتیب بیشترین میزان ورود تجمعی را دارند.
وی با بیان اینکه میزان ورود تجمعی در سطح کشور هزار و ۵۰۶ در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است، گفت: میزان مرگ و میر ناشی از ویروس در خراسان جنوبی نسبت به سطح کشوری بالاتر است.
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی بیان کرد: همچنین شاخص بروز موارد جدید ویروس در استان ۳.۲ درصد در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و در کشور ۵.۶ درصد است.

کرونا همچنان در کمین است
شریف زاده با بیان اینکه کاهش ابتلا به کرونا به دلیل رعایت محدودیت ها و پروتکل های بهداشتی رقم خورده است، افزود: از شهروندان خواستاریم همچنان دستورالعمل های بهداشتی و پرهیز از دورهمی ها را جدی بگیرند.
وی اظهار کرد: به گمان برخی از شهروندان با کاهش تدریجی کرونا، این ویروس تمام شده در صورتی که کرونا تمام نشده و همچنان در کمین است.
شریف زاده با اشاره به اوج واگیری کرونا در آبان ماه، بیان کرد: اگر رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت ها از سوی شهروندان ساده گرفته شود، به روزهای سیاه آبان بر می گردیم.

9شهرستان در وضعیت زرد کرونا
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی بیان کرد: در حال حاضر دو شهرستان سربیشه و بشرویه در وضعیت آبی و مابقی شهرستان ها در وضعیت زرد کرونا هستند.
وی با بیان اینکه خواستار رعایت محدودیت های کرونا شد و افزود: در شرایط فعلی رعایت دستورالعمل های بهداشتی و در خانه ماندن بهترین راه جلوگیری از ابتلای ویروس است.
شریف زاده با بیان اینکه ۶۵ درصد موارد ابتلا به کرونا درون خانوادگی است، اظهار کرد: سالمندان از گروه های پرخطر بوده که در دورهمی ها قربانی کرونا می شوند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۷۹۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , مبتلایان کرونا