دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۹

سومین روز بدون قربانی کرونا در خراسان جنوبی؛ دورهمی‌ها متهم اصلی ابتلا به کرونا

در حالی روز گذشته به عنوان سومین روز بدون قربانی کرونا در استان سپری شد که تنها ۵ نفر به کرونا مبتلا شدند اما این نکته باید مدنظر باشد که این وضعیت شکننده است و بدون همراهی همه ما و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این وضعیت تداوم نخواهد داشت.
سومین روز بدون قربانی کرونا در خراسان جنوبی؛ دورهمی‌ها متهم اصلی ابتلا به کرونا
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، کرونا که مدتی است با همکاری خوب مردم نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و ماسک زدن از رو رفته است  و با کاهش جولانش در خراسان جنوبی روز گذشته نیز به عنوان سومین روز بدون فوتی کرونایی گذشت.
هر چند اوضاع ابتلا هم کاهش یافته است اما آن چه مدنظر است این که مردم نباید تصورشان بر این باشد که کرونا تمام شده است و ماسک‌ها را به زیر چانه بزنند و بر دورهمی‌های شبانه اقدام کنند چرا که این وضعیت شکننده است و هر لحظه این امکان وجود دارد تا بار دیگر روزهای سخت کرونایی تکرار شود.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی با بیان این که اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌ها از سوی شهروندان ساده گرفته شود به روزهای سیاه آبان بر می‌گردیم گفت: شهروندان هم چنان باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و از دورهمی‌ها پرهیز کنند.
شریف‌زاده افزود: در شرایط فعلی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و در خانه ماندن بهترین راه جلوگیری از ابتلای ویروس است و 65 درصد موارد ابتلا به کرونا درون خانوادگی است و سالمندان از گروه‌های پر خطر بوده که در دورهمی‌ها قربانی کرونا می‌شوند.

وی با بیان این که در شرایط فعلی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و در خانه ماندن بهترین راه جلوگیری از ابتلای ویروس است گفت: میزان ورود تجمعی خراسان جنوبی به یک هزار و 769 نفر در 100 هزار نفر افزایش یافته است که شهرستان‌های طبس، بشرویه، سرایان و فردوس به ترتیب بیشترین میزان ورود تجمعی را دارند.
دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان جنوبی گفت: میزان ورود تجمعی در سطح کشور یک هزار و 506 نفر در 100 هزار نفر جمعیت است و میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در خراسان جنوبی نسبت به سطح کشوری بالاتر است.

دومین روز متوالی بدون فوتی کرونایی در استان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته هم خوشبختانه موردی از فوتی کرونا در استان به ثبت نرسیده است و آخرین آمار جانباختگان کرونا همان 729 نفر است گفت: در روز گذشته 36 بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در این مدت 24 بیمار شامل 8 بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

دهقانی افزود: در حال حاضر 25 بیمار کرونا مثبت در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 12 نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بستری‌اند و حال عمومی 3 نفر از بیماران کرونایی بستری در بخش مراقبت‌های ویژه وخیم است.
وی با بیان این که از ابتدا تا کنون 14 هزار و 628 نفر کرونای آنها مثبت اعلام شده است گفت: در شبانه روز گذشته از 49 آزماش کرونا در استان 5 آزمایش مثبت قطعی اعلام شد که از 5 مبتلای جدید به کرونا یک نفر در بیمارستان‌ها بستری شده و 14 نفر نمونه گیری سرپایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: شهرستان‌های خوسف، فردوس، سربیشه، طبس، نهبندان، زیرکوه، درمیان و بشرویه در شبانه روز گذشته مورد جدیدی از بیماری گزارش نکردند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۸۱۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , مبتلایان کرونا