مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی:

کمک‌های مردمی در خراسان جنوبی ۸۵ درصد افزایش یافت

30 دی 1399 ساعت 13:05

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی از جمع‌آوری ۸۵ میلیارد و ۲۹۷ میلیون تومان کمک‌های مردمی در استان خبر داد و گفت: این میزان کمک‌های مردمی در سال جاری نسبت به سال گذشته ۸۵ درصد افزایش داشته است.


به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، رضا سلم‌آبادی روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: از این میزان کمک‌های مردمی در ۹ ماه سال جاری، ۴۲ میلیارد تومان نقدی و ۴۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان غیرنقدی بوده است.
وی افزود: مجموع درآمدهای کمیته امداد در مدت مشابه سال گذشته ۳۳ میلیارد و ۱۸۷ میلیون تومان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی سرانه کمک ماهانه هر خانوار به محرومان در این استان را ۳۸۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: مبالغ جمع‌آوری شده مربوط به صدقات، زکوات، ایتام و محسنین است که در سرفصل‌های مختلف اشتغال، معیشت، ازدواج، مسکن، تحصیل و سایر نیازمندهای جامعه هدف این نهاد هزینه می‌شود.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان جنوبی هم گفت: مردم خیر و سخاوتمند استان در سال جاری تا پایان آذر ماه، سه میلیارد و ۸۳۷ میلیون تومان صدقه به نیازمندان اهدا کردند.

احمد رفیعی از رشد ۱۰ درصدی صدقات در خراسان جنوبی نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: چهار درصد از سهم کل درآمدهای کمیته امداد استان از محل صدقات است و بیشترین صدقات جمع‌آوری شده از صندوق‌های کوچک خانگی بوده است.
وی شمار مشترکان صدقات در این مدت را ۷۸ هزار و ۴۱۲ مشترک عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۷۵ هزار و ۹۴ مشترک صندوق کوچک، یک هزار و ۹۳۹ صندوق بزرگ اماکن و یک هزار و ۷۳۹ صندوق بزرگ معابر در استان فعال است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی اظهار داشت: صدقات جمع‌آوری شده مردم براساس موازین شرعی در سرفصل‌های مختلف از قبیل خدمات درمانی، فرهنگی، ازدواج، مسکن و سایر موارد مربوط به مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند هزینه می‌شود.

وی به پرداخت صدقات با روش‌های نوین الکترونیکی اشاره کرد و گفت: هم‌استانی‌های خیر می‌توانند با استفاده از گوشی تلفن همراه و شماره‌گیری #۰۵۶*۸۸۷۷*، ارسال یک پیام بدون متن به سر شماره ۸۸۷۷، شماره‌گیری تلفن گویای ۰۹۶۸۸۷۷ و سایت امداد از آسان‌ترین روش‌های پرداخت صدقه الکترونیکی استفاده کنند.
رفیعی اضافه کرد: در راستای سیاست‌های جدید این نهاد در سال جاری برخی صندوق‌های کوچک صدقات در استان به مراکز نیکوکاری واگذار می‌شود.

انتهای پیام/4


کد مطلب: 28862

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/28862/کمک-های-مردمی-خراسان-جنوبی-۸۵-درصد-افزایش-یافت

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir