يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۰
استاندار خراسان جنوبی خواستار شد؛

تخصیص اعتبار ویژه به اتمام طرح های روستایی و عشایری خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی تخصیص اعتبار ویژه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام روستایی و عشایری را یکی از مطالبات مهم استان از وزارتخانه دانست و خواستار پاسخ به این مطالبه شد.
تخصیص اعتبار ویژه به اتمام طرح های روستایی و عشایری خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، حمید ملانوری در دیدار با معاونان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی بیان کرد: به واسطه این بحران تعداد زیادی از کارگران بیکار شده که تا زمان پاک سازی واحدها، بازگشت شان به کار مقدور نیست.
وی خواستار توجه ویژه به این کارگران شد و افزود: آنفولانزای فوق حاد پرندگان حادثه ای قهری بوده که خسارت های زیادی را به دنبال داشته است.
ملانوری با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های خراسان جنوبی بیان کرد: باید با استفاده از این ظرفیت ها، زمینه کار و اشتغال برای کارجویان فراهم شود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در همین راستا طی سفر وزرا و مدیران کشوری در دوره های مختلف، وعده هایی داده شده که هنوز به طور کامل عملیاتی نشده است، گفت: از وزارتخانه خواستاریم توجه ویژه ای به این امر مهم داشته باشد.
وی با اشاره به زیرساخت های خراسان جنوبی اظهار کرد: علی رغم تلاش های انجام شده، در زمینه تامین زیرساخت ها از میانگین کشوری عقب تر هستیم.

ملانوری تخصیص اعتبار ویژه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام روستایی و عشایری را یکی از مطالبات مهم استان از وزارتخانه دانست و گفت: اتمام پروژه ها در این مناطق با ایجاد اشتغال و مهاجرت معکوس می شود.
وی با تاکید بر اینکه پروژه های کارگری هم باید تعیین تکلیف شوند، افزود: نیاز است به خراسان جنوبی در پرداخت بیمه بیکاری ناشی از کرونا توجه ویژه شود.
ملانوری با بیان اینکه خواستاریم بیمارستان تامین اجتماعی زیرکوه به طور کامل در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد، افزود: راه اندازی مراکز آموزش فنی و حرفه ای در برخی شهرستان ها از دیگر مطالبات استانی است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۸۶۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , استاندار , بیرجند , خراسان جنوبی , عشایر