دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۴

بروزرسانی اپلیکیشن شاد هیچ هزینه‌ای ندارد

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی گفت: استفاده از اپلیکیشن شاد برای تمامی دانش‌آموزان رایگان است و بروزرسانی آن هم هیچ هزینه‌ای ندارد.
بروزرسانی اپلیکیشن شاد هیچ هزینه‌ای ندارد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، سرهنگ علی محمدپور اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا، ورود به بستر شبکه‌های اجتماعی افرایش یافته است.
وی افزود: در روزهای اخیر شاهد ارسال پیام‌ها و پیامک‌هایی با عنوان بروزرسانی اپلیکیشن  شاد از سوی مجرمان سایبری هستیم که در آنها از دانش‌آموزان خواسته شده اپلیکیشن شاد خود را بروز و دو هزار تومان هزینه پرداخت کنند، در غیر این‌صورت اپلیکیشن شاد آنها غیر فعال شده و دیگر خدماتی به آنها ارائه نمی‌دهد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی بیان کرد: دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها اصلاً به این پیام‌ها توجه نکنند و برای نصب یا بروزرسانی اپلیکیشن شاد به سایت وزارت آموزش ‌و پرورش یا مارکت‌های معتبر مراجعه و از بروزرسانی کردن از طریق لینک‌ها و سایت‌های نامعتبر خودداری کنند.

محمدپور با بیان اینکه این برنامه، نیازمند توجه هر چه بیشتر در راستای ایمن ماندن از تهدیدات پیش رو است، تصریح کرد: استفاده از اپلیکیشن شاد برای تمامی دانش‌آموزان رایگان است و بروزرسانی آن هم هیچ هزینه‌ای ندارد.
وی با بیان اینکه از والدین خواستاریم از ابزارهای کنترلی در فضای مجازی نهایت استفاده را داشته باشند، تصریح کرد: مخاطبان باید با مراجعه به تنظیمات نرم‌افزار، وارد منویی با نام حریم خصوصی و امنیت شوند تا با انجام تنظیمات از امکان هک شدن پیام رسان جلوگیری کرده و ارتباطات خود را تنظیم کنند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی یادآور شد: دانش‌آموزان و والدین باید آگاهی خود را نسبت به تهدیدها و آسیب‌های فضای مجازی افزایش دهند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۸۷۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شبکه شاد , دانش آموزان , آموزش و پرورش , خراسان جنوبی