دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۷

ساخت ۱۴۵ واحد مسکونی برای مددجویان سربیشه

معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به این تاکنون برای احداث ۱۴۵ واحد مسکونی برای مددجویان سربیشه توسط بهزیستی اقدام شده است، گفت: از این تعداد ۵۱ واحد در مراحل مختلف ساخت هستند و بقیه این واحدها به مددجویان واگذار شده است.
ساخت ۱۴۵ واحد مسکونی برای مددجویان سربیشه
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، ذوالفقار یزدان مهر، یکشنبه شب ۵ بهمن در شورای اداری سربیشه اظهار کرد: از این واحدها ۳۴ واحد برای خانواده‌های دو معلولی و بیشتر است که ۱۷ واحد روستایی و ۱۷ واحد شهری است و از واحدهای شهری ۱۰ واحد واگذار و بقیه در حال ساخت است.
وی با بیان اینکه کمک بلاعوض در واحدهای شهری مسکونی مددجویان بهزیستی از ۳۰ میلیون تومان به ۱۴۰ میلیون تومان و کمک بنیاد مسکن هم به ۸۵ میلیون تومان افزایش یافته است، افزود: گاز کشی داخل ۱۰۰ واحد مسکونی مددجویان هم در بخش درح با هزینه ۴۰۰ میلیون تومان را  در مرکز پیگیری می‌کنیم.

معاون سازمان بهزیستی کشور به پرداخت تسهیلات به مددجویان خویش فرما اشاره کرد و افزود به هر کارفرمایی که۴۰ مددجوی بهزیستی را به کار بگیرد ۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می‌کنیم.
یزدان مهر با بیان اینکه برای تامین جهیزیه حدود ۱۵ متقاضی شهرستان سربیشه هم تامین اعتبار خواهد شد، ادامه داد: با توجه به نظر رییس سازمان بهزیستی کشور برای کمک موردی به افراد تحت پوشش بهزیستی هم اقدام خواهد شد.

بازدید از واحدهای مسکونی چاهداشی
معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور همچنین از سه واحد مسکونی مددجویان در حال احداث و دو واحد اشتعالزایی در چاهداشی نهبندان بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند اجرای آنها قرار گرفت.
علی عرب نژاد، مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی در این بازدید اعلام کرد هر کدام از ۳ واحد مسکونی در حال احداث ۶۵ مترمربع زیربنا دارند و دارای حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستند.

وی افزود: در مجموع  ۵۳ میلیون تومان کمک بلا عوض توسط بهزیستی بنیاد مسکن و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه برای ساخت هر یک از این واحدهای مسکونی پرداخت شده است.
عرب نژاد با بیان اینکه امتیاز آب برق و گاز این واحدها رایگان است، تصریح کرد: ۱۰ واحد مسکونی برای خانواده‌های دومعلولیتی و بالاتر از دو معلول شهر نهبندان به مساحت ۶۲  متر مربع در حال احداث است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی در بازدید معاون مشارکت های بهزیستی کشور از این واحدهای در حال ساخت گفت: برای ساخت هریک از این واحدهای مسکونی دو معلولیتی و بالاتر در شهر نهبندان ۱۴۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.
عرب نژاد با بیان اینکه پرونده‌های این مددجویان تحت پوشش هم برای دریافت تسهیلات  تکمیل و این افراد به بانک معرفی شده‌اند، افزود: برای ساخت هر یک از این واحدهای مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود.

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور در ادامه بازدید از نهبندان از مرکز خدمات بهزیستی  + زندگی این شهر بازدید کرد.
 تاکنون ۱۷۱ پرونده برای جامعه هدف در این مرکز تشکیل شده است. دو مددکار این مرکز ۵۸ بازدید در ارتباط با این پرونده‌ها در روستاهای این شهرستان انجام داده‌اند و فاصله زیاد روستاها سبب فزایش هزینه‌های این مرکز می‌شود.

این مرکز جهت خرید ساختمان ملکی برای استقرار این مرکز در آن و خرید تجهیزات ضروری به تسهیلات بانکی ۶۰ میلیون تومانی نیاز دارد.
معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور هم در این بازدید برای پیگیری پرداخت تسهیلات بانکی به مسئول این مرکز قول مساعد داد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۸۷۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسکن , اقتصاد , سربیشه , خراسان جنوبی