سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۰

راه هفت روستای نهبندان در دست ساخت است

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نهبندان گفت: راه هفت روستای این شهرستان به طول ۲۸ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در عملیات زیرسازی و ابنیه در دست ساخت است.
راه هفت روستای نهبندان در دست ساخت است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، امید کاووسی افزود: راه روستاهای چشمه زرد، گرو، کلاته میر، حسن آباد، ماهی زرد، پنهانی و مهمل آباد به صورت امانی در دست اجرا است که تکمیل این طرح‌های مستلزم توجه ویژه در خصوص تخصیص اعتبارات است.
وی با بیان اینکه در نهبندان ۸۸۰ کیلومتر راه روستایی داریم که ۵۰۰ کیلومتر این راه‌ها نیازمند روکش حفاظتی آسفالت است، گفت: امسال پنج میلیارد تومان برای احداث و حفاظت از راه‌های روستایی شهرستان مصوب شده که براساس درصد تخصیص اعتبارات احداث و حفاظت راه‌ها را در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی مهمترین مشکل در زمینه حفاظت از راه‌های شهرستان را کمبود منابع و از طرفی طول زیاد راه‌های شهرستان ذکر کرد و افزود: اکثر راه‌های شهرستان نیازمند روکش حفاظتی آسفالت است که به دلیل کمبود اعتبار قادر به انجام این کار نیستیم.
مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نهبندان بیان کرد: در خصوص حفاظت از راه‌های شهرستان از ظرفیت امکانات و کارکنان اداره استفاده می‌کنیم و به صورت امانی حفاظت از راه‌های شهرستان را در دستور کار قرار دادیم.

کاووسی با اشاره به ترانزیتی بودن نهبندان گفت: علیرغم اینکه وجود معادن و ترانزیتی بودن شهرستان در اشتغال و توسعه اقتصادی شهرستان نقش تاثیرگذاری دارد اما تردد خودروهای سنگین باعث تخریب و فرسودگی راه‌های شهرستان می‌شود و همه ساله هزینه‌های سنگینی بر روی دست ما می‌گذارد.
وی افزود: براساس قانون باید ۱۵ درصد هزینه نگهداری راه‌های شهرستان از محل درآمد معادن با توجه به معدنی بودن شهرستان و تخریب راه‌ها توسط خودروهای حمل مواد معدنی تامین شود که تاکنون اداره کل صنعت و معدن مبلغی برای نگهداری و حفاظت از راه‌های شهرستان پرداخت نکرده است

کاووسی با بیان اینکه طی یک سال گذشته روکش حفاظتی آسفالت در ۵۰ کیلومتر از راه‌های شهرستان با اعتبار بیش از ۲۵ میلیارد تومان انجام شده است، اضافه کرد: از این مقدار ۲۵ کیلومتر با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان آماده افتتاح در دهه فجر امسال است.
وی عنوان کرد: تمام تلاش خود را بکار گرفته‌ایم با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود نسبت به حفاظت از راه‌های شهرستان اقدام کنیم و اقدامات زیادی به صورت امانی در این خصوص انجام می‌شود.
سه هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی در نهبندان وجود دارد که از این مقدار ۸۸۰ کیلومتر راه روستایی است.
 نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند قرار دارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۸۸۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان جنوبی , بیرجند , نهبندان