پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۷

استاندار خراسان جنوبی با خانواده شهید زنگویی در نهبندان دیدار کرد

استاندار خراسان جنوبی روز پنجشنبه در نخستین برنامه از سفر به شهرستان نهبندان در منزل شهید حبیب‌الله زنگویی حضور یافت.
استاندار خراسان جنوبی با خانواده شهید زنگویی در نهبندان دیدار کرد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمید ملانوری در قالب برنامه "پنجشنبه‌های سفر" و در هفتمین سفر شهرستانی خود وارد نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند شد.
وی پس از ادای احترام به مقام شهدا در مزار شهدای گمنام نهبندان، در منزل شهید زنگویی حضور یافت و گفت: شهدای گرانقدر با ایثار و از خودگذشتگی، نام ملت ایران را در دنیا ماندگار کردند.

استاندار خراسان جنوبی از شهدا به عنوان برنده و پیروز تاریخ ایران یاد کرد و افزود: اگر ما امروز مقتدرانه در مقابل ابرقدرت‌های دنیا ایستاده‌ایم، به خاطر همان ایستادگی‌ها در عرصه دفاع مقدس است.
شهید حبیب‌الله زنگویی متولد ۱۳۴۴ روستای زهری شهرستان نهبندان است که فروردین ۱۳۶۴ در عملیات بدر بر اثر ترکش خمپاره دشمن مفقودالاثر شد و بعد از ۹ سال انتظار خانواده، سرانجام در سال ۱۳۷۳، پلاکش به عنوان تنها نشانی او به وطن برگشت.
استاندار خراسان جنوبی بدو ورود به این شهرستان مرزی به منظور ادای احترام به مقام شامخ شهدا، در محل مزار شهدای گمنام شهر نهبندان حضور یافت.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل ستادی و استانی به همراه فرماندار، ائمه جمعه نهبندان و شوسف، رؤسای شوراهای شهرستان و بخش‌های تابعه شهرستان نهبندان، استاندار را همراهی می‌کنند.
این سفر یک روزه با هدف حضور در جمع مردم نهبندان و آشنایی با مسایل شهرستان انجام شده است و استاندار از برخی پروژه‌های عمرانی بازدید می‌کند.

بازدید از پروژه‌های بیمارستان شهید آتشدست نهبندان، کارخانه کنسانتره آهن و کارخانه اکسید منیزیم از برنامه‌های ملانوری در این سفر است.
نشست شورای اداری شهرستان نهبندان با حضور استاندار برگزار می‌شود و دیدار چهره به چهره با مردم از دیگر برنامه‌های این سفر یک روزه است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۹۰۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , خراسان جنوبی , بیرجند , شهدا , نهبندان , استاندار