شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۴

سفیر ایران: نخستین محموله واکسن روسی تا هفته آینده به تهران تحویل داده می‌شود

سفیر ایران در روسیه از امضای توافقنامه‌ای برای خرید و تولید مشترک واکسن روسی "اسپوتنیک" بین دو کشور خبر داده و گفت که نخستین محموله از این دارو تا هفته آینده به تهران تحویل داده خواهد شد.
سفیر ایران: نخستین محموله واکسن روسی تا هفته آینده به تهران تحویل داده می‌شود
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "کاظم جلالی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، امروز (شنبه) اعلام کرد که توافقنامه‌ای بین تهران و مسکو درباره خرید و تولید مشترک واکسن روسی "اسپوتنیک-وی" علیه ویروس کرونا امضاء شده است. به گفته وی، نخستین محموله از این داروی روسی تا قبل از 7 فوریه (19 بهمن ماه) به تهران تحویل داده خواهد شد.

جلالی گفت: «توافقنامه مربوط به خرید و تولید مشترک واکسن اسپوتنیک بین جمهوری اسلامی و فدراسیون روسیه روز گذشته (جمعه) امضاء شده و مطابق با توافقات صورت گرفته با صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، نخستین محموله از این دارو تا تاریخ 7 فوریه (19 بهمن) به مقامات ایرانی تحویل داده خواهد شد.»
به گفته سفیر ایران، طی 10 روز آینده یک هیئت تخصصی از وزارت بهداشت و درمان این کشور برای بررسی مسئله تولید مشترک واکسن روسی به مسکو سفر خواهد کرد.

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه روز جمعه اعلام کرد که ایران واکسن "اسپوتنیک-وی" علیه بیماری کووید-19 را ثبت کرده و استفاده اضطراری از این داروی روسی را مورد تأیید قرار داده است.
هفته گذشته "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران در جریان سفر خود به مسکو، برای نخستین بار از ثبت واکسن اسپوتنیک در این کشور خبر داده بود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۹۲۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کرونا , سفیر ایران , واکسن روسی