يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۲

لغزنده بودن برخی از محورهای خراسان جنوبی

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی اظهار کرد: برخی از محورهای خراسان جنوبی به دلیل بارش باران لغزنده است.
لغزنده بودن برخی از محورهای خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، سرهنگ رضایی گفت: بر اثر بارندگی در محورهای شهرستان‌های طبس، بشرویه و فردوس جاده لغزنده است.
وی افزود: رانندگان احتیاط کنند و با رعایت فاصله طولی مناسب و سرعت مطمئنه حرکت کنند.
وی بیان کرد: با توجه به این که جاده‌های استان لغزنده و شرایط جوی نامساعد است، رانندگان هنگام رانندگی با احتیاط بیشتری حرکت کنند و ضمن رعایت فاصله طولی با خودروی جلویی از سفرهای غیر ضروری خصوصا در شب پرهیز کنند.

رضایی تصریح کرد: با توجه به اینکه در محورهای استان سیل از روی آب نماهای سطح جاده عبور می کند، رانندگان هنگام مواجه با سیل توقف کامل کنند و پس از حصول اطمینان از ایمن بودن مسیر عبور در صورت امداد خواهی با تلفن 110 تماس حاصل کنند.
وی یادآور شد: رانندگان به محض برخورد با توده‌های گرد و خاک و باران از سرعت خود کاسته و با سرعت ایمن تردد کنند.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی میزان بارش‌ها طی 24 ساعت گذشته در خراسان جنوبی، در قائن   2.2  میلی متر   ، حاجی آباد   1.9  میلی متر   ، سرایان   1.5  میلی متر   ، فردوس   1.5  میلی متر   ، بیرجند   0.3  میلی متر    و طبس   0.3  میلی متر  بوده است.
احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل، شکسته شدن درختان، جدا شدن و خسارت به پوشش گلخانه‌ها، سقف‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و سقوط اجسام در کارگاه‌های ساختمانی وجود دارد.

پرهیز از سفرهای غیرضروری، اطمینان از استحکام سازه و پوشش گلخانه‌ها، سقف‌های موقف و تابلوهای تبلیغاتی نیز از توصیه‌های هواشناسی در این مدت است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸۹۳۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هواشناسی , بیرجند , خراسان جنوبی , بارندگی